Bitince tüm ‘vay be’ diyecek

Giriş Tarihi: 30.8.2016
Bitince tüm dünya ‘vay be’ diyecek

Çukurova Genç İşadamları Derneği Başkanı Ömer Faruk , “3. havalimanı ile gurur duyun. Bitince tüm ‘vay be’ diyecek” dedi

Çukurova Genç İşadamları Derneği Başkanı (ÇUGİAD) Ömer Faruk , vatandaşların belgesellerde Dubai Havalimanı'nı seyredip 'vay be' demek yerine 'da yapımı süren 3. havalimanı ile gurur duyulması gerektiğini vurgulayarak, "Bitince tüm 'vay be' diyecek. Avrupa'daki aktarma merkezi olan ülkelerin ödü kopuyor 3. havalimanı inşaatından" dedi. ÇUGİAD Başkanı Sakarya, Twitter'da İstanbul'da dün açılışı gerçekleştirilen Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve 3. havalimanı inşaatına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Paylaşımlarında İstanbul ve Türkiye'nin 21 yıl öncesiyle bugününün gerek nüfus, gerek ekonomi bakımından çok farklı olduğunu kaydeden Sakarya, şunları yazdı:

"ÖNYARGILARI BIRAKIN"
"İstanbul'un, Türkiyem'in 21 yıl önce nüfusu kaçtı, bugün kaç? 21 yıl önce kaç araç vardı, bugün kaç? İstanbul üzerinden 21 yıl önce karayoluyla yapılan ihracat ne kadardı, şimdi ne kadar? Daha buna benzer pek çok soru sorabilirim. Araştırınca görürsünüz şartların 21 yılda ne kadar değiştiğini. Dün gerek olmayan bugün elzem olur. Bazen bırakmak lazım önyargıları, yerleşmiş görüşleri." Açıklamasında pozitif ve olumlu bakmak, çağın gereklerini yakalamak ve takdir etmek gerektiğini vurgulayan Sakarya, "Bazı mimari yapılar, eserdir. 10 yılda bir bile gidilmez ama gurur duyulur. Unutmayalım bu ülkenin pek çoğu daha 1. köprüden geçmedi bile. Yılda 1 kez geçmesek bile 3. köprü gurur duyulacak bir projedir. Hem günün gereği hem de yarının olmazsa olmazıdır" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bitince tüm dünya ‘vay be’ diyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN