Karaküçük ve Gemci polisten kaçamadı

eski Vergi Dairesi Başkanı Bülent Koçak’ın örgütün Maliye İmamı olarak çalıştığı belirlendi. KMTSO eski Başkanı Kemal Karaküçük ve Osman Gemci de gözaltında

Giriş Tarihi: 30.8.2016
Karaküçük ve Gemci polisten kaçamadı
FETÖ'nün 'taki omurga yapısını oluşturan isimlere yönelik düzenlenen operasyonlarda tutuklananların sayısı 25'i buldu. Kahramanmaraş'ta Maliye İmamı olarak görev yapan eski Vergi Dairesi Başkanı Bülent Koçak ile birlikte eski Emniyet Müdür Yardımcıları Abdulkadir Durmuş, Ahmet Arslan, Zekai Kıymaz'ın da aralarında bulunduğu 25 kişi tutuklandı. Eski Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Karaküçük ile TUSKON'a bağlı Kahramanmaraş Lider İşadamları Derneği (KALİDA) eski Başkanı Osman Gemci'nin de aralarında bulunduğu 8 kişi ise dün sabah gözaltına alınarak sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

14 SAAT SÜREN YARGILAMA
Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü KOM ekiplerinin FETÖ/PDY soruşturması kapsamında örgütün kentteki omurga yapısı olarak adlandırdığı kurucularına yönelik operasyonda gözaltına aldığı 40 kişiden tutuklananların sayısı 25'e çıktı. Yaklaşık 14 saat süren sorgulama sonunda Maliye İmamı eski Vergi Dairesi Müdürü Bülent koçak, eski emniyet müdür yardımcıları Abdulkadir Durmuş, Ahmet Arslan, Zekai Kıymaz, işadamları Ahmet Sabancı, Haluk Attaroğlu, İsmail Sayıcı, Mahir Keçe, Osman Altınköprü, M. Sami Tufan, örgüt adına himmet toplamak, örgütsel faaliyetlere öncülük etmek, örgütte aktif görev almak, toplanan himmet larını yurt dışına aktarmak suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

KARAKÜÇÜK HÂKİM KARŞISINDA
Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü KOM ekipleri dün sabaha karşı haklarında yakalama emri bulunan ve daha önce yapılan operasyonda ele geçirilemeyen KMTSO eski Başkanı Kemal Karaküçük ile TUSKON'a bağlı Kahramanmaraş Lider İşadamları Derneği eski Başkanı Osman Gemci'nin de aralarında bulunduğu 8 kişiyi gözaltına aldı. Emniyette sorgulanan FETÖ'cü zanlılar Yörükselim Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi. Kahramanmaraş'a getirilen İmam Paşa lakaplı Paşa Kama ile Yücel Yılmaz'ın verdikleri ifadede, Kemal Karaküçük ile Osman Gemci'nin sürekli olarak FETÖ toplantılarına katıldığını, burada fikir beyan ederek örgütsel çalışmalara ışık tuttuklarını söylediği öğrenildi. Kemal Karaküçük'ün Pensilvanya'ya transferinde bulunduğunu da kabul ettiği bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karaküçük ve Gemci polisten kaçamadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN