Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Narenciye hasadı sancılı başladı

Çiftçiler Birliği Başkanı Mutlu Doğru, erkenci narenciyenin dalında değerinden satılabilmesi için ile ilişkilerdeki belirsizliğin giderilmesi gerektiğini söyledi

Giriş Tarihi: 30.8.2016
Narenciye hasadı sancılı başladı
Çiftçiler Birliği Başkanı Mutlu Doğru, bölgede erkenci narenciye çeşitlerinin hasadına başlandığını belirterek, ürünlerin dalında değerinden satılabilmesi için ile ilişkilerdeki belirsizliğin bir an önce ortadan kaldırılması gerektiğini söyledi. Üreticinin en büyük pazarının olduğunu belirten Doğru, yaşanan siyasi sorunların, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın girişimleri ile düzelme yoluna girmesinin, hem üretici hem de ihracatçıya ümit olduğunu belirtti.

BELİRSİZLİK VAR
Bölge ekonomisini, özellikle Adana, Mersin ve Hatay illerini yakından ilgilendiren narenciye üretiminde erkenci çeşitlerin hasadına başlandığını ifade eden Doğru, "Konunun, raf ömrü kısa yaş meyve oluşu ve hasat zamanının da gelmiş olması nedeniyle zamana karşı yarışan narenciye ihracatçılarımız, Rusya Federasyonu'na ithalat yasağı halen devam eden mandalina ve portakal ürünleri için üreticimizden alım yapmaktan çekiniyor. Bu durum bazı aracılar tarafından kullanılarak fiyatlar düşürülmeye çalışılıyor, üreticimizin bir yıllık emeği ile oynanıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Narenciye hasadı sancılı başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN