Spor sahasıydı çöp alanı oldu

Giriş Tarihi: 1.9.2016
Spor sahasıydı çöp alanı oldu

’in Silifke ilçesine bağlı Gökbelen Yaylası’nda spor sahası olarak yapılan yeri çöp alanı olarak kullanılıyor. Silifke Belediyesi’nin bu tavrı vatandaşın tepkisini çekiyor

Büyükşehir yasası ile birlikte ilçe sınırları içerisinde çöpleri toplayarak katıatık alanına götürmesi gereken Silifke Belediyesi, Gökbelen Yaylası'ndaki çöpleri toplamak yerine spor sahası olarak yapılan alana dökmeye devam ediyor. Spor sahasında çöpten bir tepe oluşurken vatandaşlar tepkisini, "Toplum sağlığını tehdit eden bu durumu yetkililer görmüyor mu?" şeklinde dile getirdi.

VATANDAŞI DUYMADI
Çöplerin neden olduğu kokunun yanı sıra sinekler yüzünden evlerinde oturamaz hale geldiklerini anlatan vatandaşlar, yaşadıkları sıkıntıları defalarca ilettikleri Silifke Belediyesi'nin çözüm konusunda hiçbir girişimde bulunmadığını vurguladı. Gökbelen Mahalle Muhtarı Mustafa Gölgeli ise, kendisinin belediyeyi aradığını ve kısa zamanda çöpleri kaldıracaklarını söyledi.

KIŞIN TOPLANIYOR
Muhtar Gölgeli, belediyenin büyük çöp arabalarının mahalle aralarına giremediği için traktörlerle toplanan çöplerin spor sahasına döküldüğünü, çöplerin aynı alana yaz aylarında dökülüp kış aylarında toplanarak katı atık tesisine görüldüğünü söyledi. Vatandaşı şikayeti üzerine Koruma Daire Başkanlığı Silifke Bölge Koordinatörlüğü'nce karasinekle mücadele başlattığı öğrenildi. Mahalleye çok yanık yerde depolanan çöp nedeniyle karasineklerin sürekli ürediğini bildiren Silifke Bölge Koordinatörü Ali Uçar, "Sadece sivrisinek değil karasinekle ayrı bir mücadele ediyoruz. Ama oradaki çöp alanı durduğu sürece bu sineklerin önüne geçilmez. Bu çöp alanının acilen oradan kaldırılması gereklidir" dedi. REZALET
Yaşananları rezalet olarak nitelendiren vatandaşlar, "Bu zamanda çöpten elektrik üretiliyorken, yapılan bu ilkel çalışmayı kınıyoruz. Bir belediyenin öncelikli görevidir çöp toplamak. Hepimiz faturamıza eklenen çevre ücretini ödüyoruz. Ödediğimiz paranın bedeli olan hizmeti beklemekte en doğal hakkımızdır" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Spor sahasıydı çöp alanı oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN