Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hırsızların çaldığı bilgisayarlar boş

Gaziantep’te FETÖ operasyonları kapsamında el konulan özel bir okula giren hırsızların sadece bilgisayarlar ve ana server cihazlarını çalması dikkat çekti

Hırsızların çaldığı bilgisayarlar boş

FETÖ soruşturması kapsamında el konulan ve adı Şehit Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi olarak değiştirilen Özel Sunguroğlu Lisesi'nde yaşanan kafaları karıştırdı. Okula giren hırsızların yüzlerce kapının olduğu eğitim kurumunda elleriyle koymuş gibi girdikleri odada bulunan 11 adet bilgisayar ve 2 ana server cihazını çalması dikkat çekti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

MÜDÜR DEVECİ ATANDI
15 Temmuz'dan sonra el konulan ve 24'er kişilik 22 sınıfın bulunduğu Özel Sunguroğlu Lisesi'ne 15 temmuz darbe kalkışmasında şehit düşen 'in adı verilerek Şehit Mehmet Demir Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi olarak değiştirildi. Okul Müdürü Yunus Deveci'nin atanmasından 2 gün sonra esrarengiz hırsızlık olayı meydana geldi. Cuma günü atanan müdür Yunus Deveci, pazartesi günü okula geldiğinde bilgisayarların ve ana server cihazının yerine olmadığını gördü. Polisin yaptığı incelemede, kameraların görmediği bir noktadan merdivenle tırmanan hırsızların binaya yemekhanenin penceresinden içeriye girdiği ve direk olarak bilgisayarların bulunduğu odaya girdikleri tespit edildi. 11 adet bilgisayar, 2 ana server cihazı ve 2 plazma televizyonu alan hırsızlar kayıplara karıştı.

İZ BIRAKMADILAR
Bunun adi bir hırsızlık olmadığı ihtimali üzerine duran polis, hırsızların izini bulmak için bölgede çok geniş kapsamlı bir çalışma başlattı. Parmak izi bırakmayan hırsızların yemekhanede unuttukları tornavidalar ele geçirildi. Gaziantep Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, bilgisayarların hardisklerinin daha önceki operasyon kapsamında alındığını belirtirken, okula giren hırsızların bu amaçla mı yoksa hırsızlık için mi girdiklerinin yakında ortaya çıkacağını söylediler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hırsızların çaldığı bilgisayarlar boş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN