Türkiye'nin en iyi haber sitesi

kalan rögara konteynırlı engel

Giriş Tarihi: 3.9.2016
Açık kalan rögara konteynırlı engel

Çağdaşkent Mahallesi 93101 Sokak’ta asfaltlama çalışması yapan ’li Toroslar Belediyesi, kaş yaparken göz çıkarttı. Sağlam kaldırımlar kırıldı, üzeri rögar mahalleliye hediye kaldı

SABAH Güney'in 22 Haziran'da manşetine taşıdığı "Tabelada çağdaş, gerçekte virane" başlıklı haberimiz üzerine harekete geçen Hamit Tuna'nın başkanlığını yaptığı 'li Toroslar Belediyesi, Çağdaşkent Mahallesi 93101 numaralı Sokak'ta asfalt çalışması yaptı yapmasına da kaş yapayım derken göz çıkardı. Çalışmalarda zarar gören sağlam kaldırımların onarılmaması ve yol ortasında kalan rögarın bırakılması tepki gördü. Kasislerin es geçilmesi de ayrı bir dert oldu. Çağdaşkent Mahallesi 93101 Sokak'ta yaşayan vatandaşlar, Toroslar Belediyesi'ni defalarca arayarak tozdan topraktan bıktıklarını, sokaklarının asfaltlanmasını, süratle geçen araçlar içinde kasis yapılmasını istedi. Belediye ile yapılan görüşmelerden hiçbir sonuç alamayan mahalle sakinleri bu kez dertlerini SABAH Güney'e anlattılar. Gazetemizde 22 Haziran günü manşetten verilen "Tabelada çağdaş, gerçekte virane" başlıklı yayınlanan haberde Toroslar Belediyesi'ni göreve davet edildi.

RÖGARI UNUTTULAR
Haberimiz üzerine bölgede inceleme yapan Toroslar Belediyesi, sokağı baştan sona asfaltladı. Ancak asıl sorun bundan sonra başladı. Çalışmalar sırasında zarar gören kaldırımları onarmadan ayrılan ekipler, yol ortasında bırakılan bir rögarı kapatmadan gitti. Mahalle sakinleri, sokakta oynayan çocukların ya da gece sürücülerin araçlarıyla bu çukura düşmemesi için açıkta bırakılan rögarın üzerini çöp konteyneri ile kapattı. Ayrıca araçların hızlı gitmesini önleyecek kasisler de yapılmadı. Toroslar Belediyesi MHP'li Başkanı Hamit Tuna'ya tepki gösteren mahalle sakinleri, belediyeyi vurdumduymazlık ve bilmezlikle suçladı. Sokak sakinlerinden Aysel Kaplan, "Bir şeyi yaparken diğerini bozuyorlar. Biz hakkımız olan yolu istedik, onlar düzgün kaldırımları kırdı. Biz, yangına neden olabilecek kuru otların temizlenmesini istedik, onlar yolun ortasında koskoca bir çukuru bıraktı. Yapılanı anlamadık. Bir iş yapmak bu kadar mı zor? Bu mahallenin belediyeden çektiği nedir?" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Açık kalan rögara konteynırlı engel
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN