açılış için gün sayıyor

Giriş Tarihi: 3.9.2016
Mersin Şehir Hastanesi açılış için gün sayıyor

Türkiye’nin ilk olma özelliği taşıyan Entegre Kampusu’nu ziyaret eden Sağlık Bakanı Recep Akdağ, “Birkaç ay içerisinde şehir hastanemizi açmış olacağız” dedi

Türkiye'nin ilk olarak yapımına başlanan ve hizmete girmesine sayılı günler kalan bin 294 yataklı Entegre Kampüsü, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ı ağırladı. Beraberindeki heyetle hastanedeki çalışmaları denetleyen Bakan Akdağ, "Çok acele ederek bazı aksaklıkların olmasına izin vermek istemiyoruz. Birkaç ay içinde hastanemizi açmış olacağız. Burada her iş mükemmel şekilde yürüyecek. Türkiye'ye, Mersinimize ve milletimize layık olan budur" dedi.

AKSAKLIĞA MEYDAN VERİLMEZ
Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, AK Parti Mersin Milletvekilleri ve kurum müdürleriyle birlikte hastanedeki çalışmaları inceleyen Akdağ, detaylar üzerinde biraz daha çalışılması gerektiğini dile getiren Akdağ, "Bu hastane; vatandaşı elinde bir dosyayla bir yerden bir yere göndermek, 'Şunu al da gel' gibi işlemlerden uzak olacak. Herkesin huzur içinde hareket edebileceği bir hastane olacak. Bu süreç birkaç ay sürecek. Birkaç ay içerisinde şehir hastanemizi vatandaşımıza emrine sunacağız" diye konuştu.

PERSONEL SIKINTISI OLMAZ
Hastanede personel açısından bir sıkıntı yaşanmayacağının teminatını veren Akdağ, şunları kaydetti: "Buraya başka hastanelerden personel taşıyacağız. Bu hastaneleri şehirlerimizdeki yatak sayılarını artırmak için yapmıyoruz. Hastanelerimizi, şehirlerimizdeki ihtiyacımız olan yatak sayısıyla birlikte mükemmel hastanelere sahip olmak için yapıyoruz. Büyükşehir Başkanımızla konuştuk. Bu mekanlara geliş-gidiş yolları ve bununla birlikte toplu taşıma hizmetinin yerli yerinde olması lazım. On binlerce insan buraya girip çıkacak. Ulaşım toplu taşıma açısından gerekeni yapmak lazım."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin Şehir Hastanesi açılış için gün sayıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN