‘Ülkemizi FETÖ’den Türk yargısı kurtaracaktır’

Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan yeni adli yıl açılışı nedeniyle yaptığı açıklamada Türk yargısının demokrasinin yanında yer aldığını söyledi.

Giriş Tarihi: 3.9.2016
‘Ülkemizi FETÖ’den Türk yargısı kurtaracaktır’
Adliyesi'nde 2016-2017 Adli Yılı'nın açılışı nedeniyle Parkı'nda düzenlendi. Yeni adli yıl nedeniyle mesaj yayımlayan Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, demokratik hukuk devleti kuralları çerçevesinde görev yapmaya devam edeceklerini belirterek, "Türk yargısı FETÖ/PDY terör örgütü üyelerinden ülkemizi kurtaracaktır. Türk yargısı demokrasinin yanında yer almıştır" dedi.

TÖREN DÜZENLENDİ
Atatürk Parkı'ndaki törene Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Ramazan Yılmaz, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun, başsavcı vekilleri, hâkim ve Cumhuriyet savcıları ile adliyede görev yapan yargı çalışanları katıldı. Atatürk Anıtı'na çelenk bırakmasıyla başlayan tören, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından son buldu. Daha sonra adliye ana binada bulunan Ön Büro ve Danışma Masası'nda, yeni adli yılın başlaması nedeniyle buluşma etkinliği düzenlendi.

HAK VE HUKUK
Başsavcı Ali Yeldan, "Yeni adli yılın ülkemiz ve kentimize hayırlı olmasını dileyerek, yargının mevcut sorunlarının çözüldüğü, verilen kararların toplumun her kesiminin vicdanında karşılık bulduğu, adalete olan inanç ve güvenin güçlendiği bir yıl olmasını temenni ediyorum. Halkın hak ve hukukunu korumaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Ülkemizi FETÖ’den Türk yargısı kurtaracaktır’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN