Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de 17 cezaevine gönderildi

FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne yönelik operasyonların hız kesmediği ’de son olarak gözaltına alınan ve mahkemeye çıkarılan 17 tutuklanarak cezaevine gönderildi

Giriş Tarihi: 4.9.2016
Osmaniye’de 17 polis cezaevine gönderildi

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından girişimi sonrasında başlatılan FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne yönelik operasyonlarda bugüne kadar gözaltına alınan 382 kişiden 137'sinin tutuklandığı, 114'üne adli kontrol şartı uygulandığı, 80'i serbest kalırken, 51 kişinin ise sorgusunun devam ettiği bildirildi. Bu arada son yapılan operasyonda gözaltına alınarak mahkemeye çıkarılan 5 emniyet şube müdürü, bir baş , 11 polis memuru tutuklandı. 2 emniyet şube müdürü ile bir hemşireye ise adli kontrol şartı uygulandı.

BYLOCK KULLANIYORLARDI
Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne yönelik operasyonlarda 6 asker, 46 polis, 13 adli personel, 45 kamu görevlisi ve 27 sivil vatandaş olmak üzere toplam 137 kişinin tutuklandığını bildirdi. TCK'nın 309, 311 ve 312. Maddesine karşı suç işleyen ve örgütün gizli haberleşme sistemi Bylock kullandığı tespit edilen 7 Osmaniye Emniyet Müdürlüğü'nde görevli 7 şube müdürü, 1 Başpolis, 11 polis memuru ve 1 hemşire olmak üzere toplam 20 kişi gözaltına alınırken, bunlardan 5 şube müdürü, bir baş polis ve 11 polis cezaevine gönderildi.

KANALLAR TEMİZLENECEK
Başsavcı Ali İrfan Yılmaz, Bylock kullanıcısı olduğu belirlenen 34 öğretmen, 7 özel okul öğretmeni ile 7 esnafın da gözaltına alındığını, 11 öğretmenin ise yakalanması için çalışmaların sürdüğünü söyledi. Başsavcı Yılmaz, Osmaniye Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman ile uyum içinde çalıştıklarını, FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün Osmaniye'deki tüm kanallarının temizlenmesi için olağanüstü çaba gösterdiklerini ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osmaniye’de 17 polis cezaevine gönderildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN