Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MKÜ artık bu ameliyata alıştı

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde Derin Beyin Stimülasyonu (DBS) ameliyatı 10. kez başarıyla gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 6.9.2016
MKÜ artık bu ameliyata alıştı

Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde, Beyin Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. ve Nöroloji Anabilim Dalı Üyesi Prof. Dr. Emine Esra Okuyucu tarafından oluşturulan özel bir ekip tarafından Parkinson hastalığı ve hareket bozuklukları hastalıklarında beyin pili ameliyatı olarak bilinen Derin Beyin Stimülasyonu (DBS) ameliyatı 10. kez başarıyla gerçekleştirildi. Beyin cerrahisi anabilim dalı öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Atilla Yılmaz, ciddi bir hazırlık süreci ve alt yapı çalışmalarının ardından ilk ameliyatın nisan ayında yapıldığını ve üç ay gibi kısa sürede on hastaya uygulandığını belirtti. Yılmaz, ameliyatın Türkiye'de sadece 4-5 şehirde yapılabildiğini, üniversite hastanesinde yapılmasının hem Hatay hem de ülke açısından son derece önemli olduğunu ifade etti.

SGK KARŞILIYOR
Yrd. Doç. Dr. Yılmaz, DBS yönteminin Parkinson hastalığı dışında ellerde görülen titreme ve tik hastalığında da uygulanabildiğini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MKÜ artık bu ameliyata alıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN