Hayvan pazarı daha modern hale geldi

Belediyesi tarafından kapasitesi de iki katına çıkarılıp modernize edilen hayvan pazarı, düzenlenen törenle hizmete girdi

Giriş Tarihi: 7.9.2016
Hayvan pazarı daha modern hale geldi
Belediyesi tarafından 4 yıl önce kente kazandırılan kapalı hayvan pazarı, kapasitesi iki katına çıkarılıp modernize edilerek yeniden hizmete sunuldu. 4 bin 380 metrekare olarak 4 yıl önce hizmete sunduğu kapalı Hayvan Pazarı'nın kapasitesi 8 bin 900 metrekareye çıkarıldı. Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, belediye olarak her alanda olduğu gibi hayvancılık ve alanında da 'nereden nereye' dedirtecek kadar önemli hizmetlere imza attıklarını söyledi. Önceki dönemlerde hayvan alım satımının tarlalarda yapıldığını anımsatan Başkan Akdoğan, "O günün şartlarında yaptığımız kapalı Hayvan Pazarı bugünün ihtiyaçlarına cevap veremez hale geldi. Biz de özellikle tarım ve hayvancılık alanında hizmet veren kardeşlerimize daha kaliteli bir hizmet vermek için, Niğde'mizi bu alanda merkez haline getirmek için hayvan pazarının kapasitesini iki katına çıkardık. Büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar için ayrı padoklar yaptırdık" dedi.

YATIRIMLAR SÜRÜYOR
Niğde'nin bir tarım şehri olduğuna vurgu yapan Başkan Akdoğan, "Bu sektör için önemli yatırımlar yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Hayvan pazarı, modern mezbaha, zahire pazarı, tarım ve hayvancılık sektörü için belediye olarak yaptığımız hizmetler arasında önemli yer alıyor. Yakın zamanda modern hal kompleksini de hizmete sunacağız. Bu, belediye olarak tarım ve hayvancılık sektörüne, çiftçilerimize verdiğimiz bir önemin göstergesi olarak değerlendirilebilir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayvan pazarı daha modern hale geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN