Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ye FETÖ darbesi uyarısı

Giriş Tarihi: 8.9.2016
Ekonomiye FETÖ darbesi uyarısı

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, FETÖ'nün girişimini alanına taşıyacağını söyledi. Aşut, "Darbe girişimiyle yıkamadıkları devleti, seçilmiş hükümeti ve demokrasiyi, bu kez ekonomi ile yıkmaya çalışacakları aşikardır. Askeri, emniyet güçleri ve istihbarat anlamında ne kadar güçlü olmamız şart ise ekonomik anlamda da o kadar güçlü olmak zorundayız" dedi.

ADİ VE ALÇAKÇA
Yaptığı açıklamayla FETÖ'nün 15 temmuz'daki darbe girişimini değerlendiren Aşut, "Bu girişim; bir terör örgütünün devlet içindeki yapılanmasının sonucu olan adi ve alçakça bir kalkışmadır. Darbe girişimi, aslında milletin emeğine karşı bir darbedir. Bu alçaklar demokrasimize balta vurmak ve 100 yıldır her bir ferdiyle fedakarlıklar yaparak bu noktaya getirdiğimiz güçlü ekonomimize darbe yapmak istemişlerdir. Bu alçaklar kardeşliğimize darbe vurmak istemişlerdir" ifadelerini kullandı.

ÜST AKIL İDARESİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 'in üstünde bir kader vardır' anlayışının FETÖ'cü alçaklar tarafından unutulduğuna dikkat çeken Aşut, şöyle devam etti: "15 temmuz gecesi tankların önüne yatan, korkmadan bombaların arasına dalan, esir olmamak için kurşunların önüne çıkan Yüce Türk Milleti, bu malum üst aklı da çaresiz bırakan gerçek bir en üst aklın olduğunu gösterdi. O da Türk Milleti'nin feraseti, cesareti, vatan ve millet adına gözünü kırpmadan görevini yapma bilincidir." FETÖ mensuplarının Türk Milleti önünde eriyen darbe girişimini başka alanlara taşıyacağının altını çizen Aşut, "Bunun en önemlisi ekonomi sahası olacaktır. Darbe girişimi ile yıkamadıkları devleti, seçilmiş hükümeti, demokrasiyi bu kez ekonomi ile yıkmaya çalışacakları aşikardır. Bundan dolayı askeri anlamda, emniyet güçleri ve istihbarat anlamında ne kadar güçlü olmamız şart ise ekonomik anlamda da o kadar güçlü olmak zorundayız. Çünkü üst akıllara verilecek en güzel cevap, güçlü bir ekonomiyi tesis etmektir" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekonomiye FETÖ darbesi uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN