Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ATO seçiminde FETÖ parmağı

FETÖ ilişkilerinin sorgulandığı Odası’nda 2013 yılında yapılan seçimler tartışılmaya başlandı. FETÖ’nün bunda da parmağı olduğu bildirildi

Giriş Tarihi: 9.9.2016
ATO seçiminde FETÖ parmağı

Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri tarafından baskın yapılan ve FETÖ ile bağı araştırılan Odası'nda 2013 yılında yapılan seçimlerde mercek altına alındı. 3 adayın yarıştığı seçimlerde başkan adayları Şaban Baş ve Atila Menevşe'nin listelerindeki 5'er kişinin üzerlerinin çizilmesi FETÖ'nün bir tezgâhı olarak değerlendirildi. Seçimi bir oyla kaybeden Baş, "Cevdet Şeker yurtdışına kaçmış. Demek ki organizatörlerden biri oydu" dedi.

"ORGANİZE BİR OLAY"
ATO seçiminde yaşananların tesadüf olmayıp organize bir olay olduğunu anlatan Baş, "Burada hedef kendi yandaşlarının ekseriyetle yönetimi ele geçirmesi. Başkan Atila Menevşe olmuş Şaban Baş olmuş ya da bir başkası olmuş onlar için çok önemli değil. İki listeden 5'er kişi çiziliyor. 10 kişi dışarı atılıyor ve yönetime aynı düşüncede olan insanların bir araya gelmesi sağlanıyor. Yönetimdeki 10 arkadaşımız bunu bilerek mi yaptı yoksa yapmadı mı gerçekten kestiremiyor" şeklinde konuştu. Elinde somut bir olmadığından yaşananlar konusunda kimseyi suçlayamayacağını öne süren Baş, ��öyle konuştu; "O tarihlerde ne olduğunu anlamadık. Ancak bugün FETÖ operasyonlarına baktığımızda bunların devletin bütün kollarına nasıl sızdığını görüyoruz. Yönetimdeki isimlerden FETÖ ile bağlantısı olduğu ortaya çıkan ve polis tarafından aranan Cevdet Şeker yurt dışına kaçmış. Dolayısıyla seçimlerde FETÖ'nün parmağının bulunduğunu söylersek yanlış ifade etmeyiz. Bu konu çok detaylı olarak incelenirse her şey ortaya çıkar."

CUMHURİYET SAVCILARI SONUÇLARI İNCELESİN
Seçimlerde Zübeyt Şendur, Şahin Güneşer, Emine Nargile, M. Emin Yumuşak ve Yücel Bayram'ın kendi listesinden, Mehmet Özel, Halis Bayrak, Cevdet Şeker, Erdinç Güneyli ve Mehmet Şahbaz'ın da Atila Menevşe'nin listesinden yönetime girmesinin olay olduğunu belirten eski ATO Başkanı Şaban Baş, "Listelerden 5'er kişinin üstü çiziliyor. Şu anda elimde somut bir belge olmadığı için FETÖ organizasyonu deme şansım yok. Ancak bu durumun savcılarca incelenmesi gerek" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ATO seçiminde FETÖ parmağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN