Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çukurova Üniversitesi geleneği yine bozmadı

Çukurova Üniversitesi nın en iyi üniversitesi sıralamasına giren 11 Türk üniversitesinden biri olması büyük sevinç yarattı. Türk üniversiteleri listesinin 8’inci sırasında yer aldı

Giriş Tarihi: 10.9.2016
Çukurova Üniversitesi geleneği yine bozmadı

Çukurova Üniversitesi, nın en prestijli dünya üniversitelerini derecelendirme kuruluşu Quacquarelli Symonds (QS), "2016-2017 Dünyanın En İyi Üniversitesi" listesine girdi. Akademik itibar, işveren itibarı, öğrenci-fakülte oranı, fakülte başına atıf sayısı, uluslararası fakülte oranı ve uluslararası öğrenci oranına göre yapılan sıralamada 81 ülkeden 916 yükseköğretim kurumu sıralandı.

LİSTEDE 11 TÜRK ÜNİVERSİTESİ
Türkiye'den ise bu sıralamada 11 üniversite yer buldu. QS 2016-2017 listesindeki Türk üniversitelerinin isimleri ise, "Bilkent Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, Koç Üniversitesi, ODTÜ, Boğaziçi Üniversitesi, Teknik Üniversitesi, Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi" olarak sıralandı. Çukurova Üniversitesi'nin dünya üniversitesi olma hedefinde kararlılıkla ilerlediğini dile getiren Rektör Prof. Dr Mustafa Kibar, "43 yıl önce iki fakülte ile eğitime başlayan Çukurova Üniversitesi'nin bugün gelinen noktada akademisyen, öğrenci ve çalışanlarından aldığı güçle 'Dünyanın En İyi Üniversitesi' listesine giren 11 Türk Üniversitesinden biri olmasından gurur duyuyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çukurova Üniversitesi geleneği yine bozmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN