Erhan Özmen : ’e büyük görev düşüyor

Giriş Tarihi: 10.9.2016
''Ben şu anda Türkiye'nin gerçekte olduğundan daha olumsuz algılandığını gözlemliyorum. Bu konuda devlet yetkilileri , ekonomi yönetimi , özel sektör gibi bir çok farklı kesim olumlu mesajlar vermek üzere çalışmalar yürütüyor. Bütün bunlar çok güzel ama imaj ve tanıtım söz konusu olduğunda yapılanlar hiçbir zaman yeterki değildir.
Gücü yeten herkesin bu konuda bir şeyler yapması lazım'' Bu sözler ünlü iletişimci Ufuk Sevinç'e ait. Sevinç için artık geçmişte olanın değil , geleceğin konuşulması lazım diyor. İşte bu noktada 'e de büyük görevler düşüyor.
Kına gecesinde canlı bomba saldırısına uğrayan ,sınırında IŞID'e karşı operasyonlar süren, tüm dünya basınının gözü önünde olan kent ne yapabilir ki demeyin. Öyle kritik bir noktada ki Gaziantep , buradan yansıyan fotoğraf Türkiye'nin imajıdır.
Atatürk'ün ''Ben Gazianteplilerin gözünden nasıl öpmem ki . Onlar yalnız Gaziantep'i değil tüm Türkiye'yi kurtardılar'' sözüne sarılma zamanı . 'yi içinden geçtiği zor dönemden yine Gaziantep kurtaracak.
Dünyanın 18 Gastronomi kentinden biriyiz.
Elimizde o kadar güçlü bir argüman ki bu . Dünya basınına savaş görüntüleri ile değil eşsiz sofralarımızla çıkmak için çalışalım.
''Bayramda Gaziantep başka güzeldir'' deyip dostlarımızı davet edelim.
23 Eylül'de başlayacak Fıstık Festivalinide başta hükümet yetkilileri olmak üzere Ankara'daki yabancı ülke temsilcilerini , kültür ateşelerini , büyük elçilerini ağırlamak için tüm kent seferber olalım.
Ticaret ve Sanayi odaları , STK'lar yurt içindeki ve yurt dışındaki muadil temsilcilerini Gaziantep'e davet etsin.
Sosyal medya hesaplarımızdan Gaziantep'e ve tabi ki Türkiye'den hayatın normal seyrinde devam ettiğini anlatan paylaşımlarda bulunalım.
İş dünyası temsilcileri olarak Sayın Başbakan'ın açıkladığı destek paketine sıkı sıkıya sarılalım. Dış yatırımcılara , müşterilere özel aktiviteler yapalım .
Gaziantep'in Milletvekili ve Başbakan yardımcısı Sayın Mehmet Şimşek'in Twitter dan Apple'ı Türkiye'ye davet ettiği mesajı biliyorsunuz .
Bu paylaşımın ardından Gaziantep OSB başkanı Deniz Köken de bir açıklama yaptı. Apple'ı Gaziantep'e bekliyoruz diye .Çağıralım Apple yetkililerini gösterelim Gaziantep 'teki potansiyeli.
Yatırım yapmaları değil sadece Gaziantep'i ziyaret etmeleri bile kentimiz ve ülkemiz için önemli .
Dizi ve film yapımcıları ile , senaristlerle birlikte Gaziantep'te geçen keyifli hikayeleri yansıtalım ekrana , beyaz perdeye .
Gelin geçmişte olanı değil, geleceği konuşalım.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erhan Özmen : Gaziantep’e büyük görev düşüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN