Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haşim ile Serkan rahat uyuyacak

PKK’lı teröristlerle girişilen sıcak temas sonucu şehit olan P. Uzm. Çvş. Haşim Yenigül ile P. Uzm. Onb. Serkan Bursalı’nın kanı yerde kalmadı. 6 terörist etkisiz hale getirildi

Giriş Tarihi: 10.9.2016
Haşim ile Serkan rahat uyuyacak

Kayseri 1. Komando Tugay Komutanlığı emrinde görev yaparken Hakkari'nin Çukurca ilçesine geçici görevle gönderilen lı P. Uzman Çavuş Haşim Yenigül ile P. Uzman Onbaşı Serkan Bursalı Dağbaşı Tepe mevkiinde teröristlerce girişilen sıcak temas sonucu şehit düştü. Çok yakın iki arkadaş olan Haşim Yenigül ile Serkan Bursalı birer gün arayla toprağa verilirken, geride kalan arkadaşları kanlarını yerde koymadı ve iki askeri şehit eden 6 teröristi etkisiz hale getirdi.

PKK İLE AMANSIZ SAVAŞ
Kahramanmaraş'ta çocukluktan beni arkadaş olan Haşim Yenigül ile Serkan Bursalı'nın yolu TSK'da kesişti. Haşim Çavuş ile Serkan Onbaşı Kayseri'de görev yapıyorlardı. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde ise hain terör örgütü PKK'ya karşı amansız bir savaş başlamıştı. Ülkemizin bütünlüğünü tehdit eden teröristlere karşı girişilen bu mücadelede Kahramanmaraşlı iki arkadaşta görev aldı. Haşim ve Serkan, Hakrari'nin Çukurca ilçesine geçici görevle görevlendirilmişti.

YANYANA VERİLDİLER
Dağbaşı Tepe mevkiinde terörist grupların olduğu bilgisi ulaşınca Haşim çavuş ile can arkadaşı Serkan onbaşı, diğer Mehmetçiklerle birlikte silah kuşandı ve bölgeyi kuşattı. Sabaha karşı başlayan sıcak temas saatlerce sürdü. Askerde bile ranzaları yan yana olan iki arkadaş yan yana şehit düştüler. Çatışma sona erdiğinde hayatını kaybeden iki arkadaş memleketleri Kahramanmaraş'a gönderildi. Burada yapılan askeri törenle iki arkadaş şehitlikte yine yan yana toprağa verildi. Arkadaşları iki şehidin kanını yerde koymamak için yemin etmişlerdi. O teröristlerin kimler olduğu belirlendi. Yapılan operasyonda Haşim ile Serkan'ı şehit ettiği belirlenen PKK'lı teröristlerden Çiçek Tekoşin kod adlı Ayhan Tan, Delila Gulê kod adlı Kibar Ersan, Destina Amara kod adlı Cane Süleyman, Mervan Nemrut kod adlı Mahmut Kaplan, Sidar Kendal Brusk kod adlı Necip Şimşek ve Welat Amed kod adlı Şeyhmus Özçelik silahları ile birlikte ölü olarak ele geçirildi. İki şehidin silah arkadaşları ailelerini arayıp, "Arkadaşlarımızın intikamını aldık. O itleri öldürdük" dedi. Kahraman kentin kahraman şehitleri Haşim Yenigül (27) ile Serkan Bursalı'nın (27) kahraman eşleri cenaze töreninde vakur duruşları ile takdir gördü. Leyla Yenigül, 2 yaşındaki oğlu Metin Musa, Bursalı da 2 yaşındaki oğlu Mehmet Ayaz'a sarılarak için için ağladı. Leyla Yenigül ile Kader Bursalı, eşleri gibi kendilerinin de yakın arkadaş olduğunu belirterek, "Kocalarımızı toprağa verdik ama bundan sonra bu vatana iki evladımızı en iyi şekilde yetiştireceğiz" dediler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haşim ile Serkan rahat uyuyacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN