Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Elvan: Terörün kökü kazınacak

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Van’daki terör saldırısıyla ilgili hainlere gereken cevabın verildiğini, 3-5 çapulcuya pabuç bırakılmayarak terörün kökünün kazınacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 14.9.2016
Elvan: Terörün kökü kazınacak

Kalkınma Bakanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, Van'da yaşanan terör saldırısına ilişkin, "Bunlar ne bayram biliyorlar ne seyran. Bu hainlere karşı gereken cevap veriliyor, verilmeye devam edilecek. Biz güçlü bir devletiz. 3-5 çapulcuya pabuç bırakacak değiliz. Bölücü terör örgütlerinin kökünü kazıyacağız. Tek bir kişi dahi bırakmak istemiyoruz" dedi.

BU BELADAN KURTULACAĞIZ
Kültür Merkezi'nde organize edilen bayramlaşma programına katılan Elvan, 'nin 2016'da önemli bir süreçten geçtiğini vurguladı. 15 temmuz darbe girişimi karşısında dik bir duruş sergileyen herkese teşekkür ederek, FETÖ'nün de kökünü kazınacağını dile getiren Elvan, "Sizler o karanlık akşamı aydınlık bir sabaha çevirdiniz, 'nin önünü açacak süreci başlattınız. FETÖ'den çok çekti. Adalet ve hukuk içerisinde gereken yapılacak, bu beladan da kurtulacağız" diye konuştu. Türkiye'deki terör örgütlerinin FETÖ ile sınırlı kalmadığına dikkat çekerek, PKK ve DAEŞ'in de hain saldırılarda bulunduğunu vurgulayan Elvan, Van'da meydana gelen terör saldırısıyla ilgili olarak şöyle söyledi: "Bunlar ne bayram biliyorlar ne de seyran. Van'da valilik binasıyla il teşkilatımız arasındaki bölgede bu hainlerin bombalı saldırısı oldu. 48 vatandaşımız yaralandı. Gereken cevabı aldılaralmaya devam edecekler. Biz güçlü bir devletiz. 3-5 çapulcuya pabuç bırakacak değiliz. Bölücü terör örgütlerinin kökünü kazıyacağız. Tek bir kişi dahi bırakmak istemiyoruz." Terör örgütüne destek veren belediyelere kayyum atandığını da anımsatan Elvan, "Belediyeleri terör örgütünün yuvası haline getirmeye çalışanlar, artık kayyum vasıtasıyla yönetilecek. Belediyenin araçlarını kullanacaksın, belediyenin tüm lojistik desteğini vereceksin, arkasından demokrasiden bahsedeceksin. Kimse bize demokrasi dersi vermeye kalkmasın. 15 Temmuz akşamı Türk Milleti tüm dünyaya demokrasi dersi vermiştir. Hem içerde hem de dışarda bizim ders almaya ihtiyacımız yok. Eğer onların ders almaya ihtiyaçları varsa biz onlara gereken dersi veririz" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elvan: Terörün kökü kazınacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN