Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehit Mücahit Şimşek sokağı

FETÖ okulların bağlı olduğu şirketin kurucusu ola eski Belediye Başkanı Mustafa Poyraz döneminde Zaman gazetesi temsilcisinin adı verilen sokak şehidin adı ile değiştirildi

Giriş Tarihi: 15.9.2016
Şehit Mücahit Şimşek sokağı

Kahramanmaraş'ın eski Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Poyraz tarafından Kilis'te trafik kazasında ölen Zaman gazetesi İl temsilcisi 'in adının verildiği sokağın ismi Büyükşehir Belediye Meclisi kararı ile değiştirildi. Sokağa Adıyaman'da PKK'lı teröristlerce girdiği çatışmada şehit düşen Jandarma Er Mücahit Şimşek'in adı verildi. Sokağın yeni levhası Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç'un talimatı ile yerine takıldı.

KİRACI OLARAK OTURUYORDU
Zaman gazetesi Kahramanmaraş temsilcisi Ali , 12 Mart 2005 günü temsilciler toplantısı için gittiği Kilis'te geçirdiği trafik kazası geçirdi. Ağır yaralı olarak Kahramanmaraş'a getirilen 9 nisan günü hayatını kaybetti. Çelik'in cenazesi Siirt'in Güroymak ilçesinde toprağa verildi. O dönemde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev yapan Mustafa Poyraz'ın talimatı ile Ali Çelik'in kiracı olarak oturduğu sokağa "Gazeteci Ali Çelik" adı verildi.

GÖZALTINA ALINDI
Türkiye'yi sarsan 17/25 Aralık sonrasında bu örgütle ilişkisi olanlara yönelik Cumhuriyet başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma çerçevesinde Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü KOM ekiplerinin sürdürdüğü operasyonlarda Mustafa Poyraz evinde gözaltına alındı. Eski Büyükşehir Başkanı Poyraz'ın FETÖ'nün okul ve dershanelerinin bağlı olduğu Asır Eğitim Kurumlarının kurucusu ve şirket ortağı olduğu, 17/25 Aralık sonrasında da bu örgütle bağını koparmadığı ortaya çıktı.

KABUL EDİLDİ
FETÖ'cü başkan Mustafa Poyraz'ın yakın arkadaşı olan Zaman gazetesi temsilcisi Ali Çelik'in adının verildiği sokağın adının değiştirilmesi konusu Büyükşehir'in ağustos ayı Meclis toplantısına geldi. Komisyon, merkez Dulkadiroğlu ilçesine bağlı İsmetpaşa mahallesindeki "Gazeteci Ali Çelik" adlı sokağın adının değiştirilerek Şehit Er Mücahit Şimşek verilmesini oy birliği ile kabul etti. Sokağın adının Başkan Fatih Mehmet Erkoç'un talimatı ile değiştirildiği bildirildi.

ÇEVRE KOMİSYONU RAPOR HAZIRLADI
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, FETÖ ile mücadelede kurum olarak geri adım atmadıklarını belirterek, "Çevre komisyonumuz bazı tesislerin ve sokağın adının değiştirilmesi konusunda bir rapor hazırladı. Bende inceledim ve uygun buldum. Meclisimizde gereğini yaptı" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit Mücahit Şimşek sokağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN