: Büyümemizin tek engeli terör belası

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet partililer ve vatandaşlarla bayramlaştı. Gaziantep’in ve ’nin iç piyasada büyüdüğünün altını çizdi

Giriş Tarihi: 15.9.2016
Şimşek: Büyümemizin tek engeli terör belası

Başbakan Yardımcısı Mehmet ve Gaziantep AK Parti Milletvekillerinin katılımıyla AK Parti İl Başkanlığı'nda bayramlaşma töreni düzenlendi. AK Parti Milletvekilleri, belediye başkanları, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldığı törende partililer ve vatandaşlarla bayramlaşan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek çocuklara oyuncak hediye etti. Yakın coğrafyada yaşanan olumsuz koşullara karşı Gaziantep ekonomisinin ayakta durduğunu söyleyen Mehmet Şimşek, "Aslında Gaziantep ve içeri de hızlı büyüyor. İç talep güçlü bir şekilde yüzde 5'in üzerinde bir büyümeyi işaret ediyor. Ama gelin görün ki dünyadaki talebin zayıf olması, jeopolitik gerginliklerin etkisi ve yakın coğrafyamızdaki kaos nedeniyle maalesef büyümemiz yüzde 5'in üzerine çıkmadı. Yüzde 3.1 olarak gerçekleşti" dedi.

TERÖR BELASI
Yapısal reformları hızlı bir şekilde gerçekleştirerek güvenin hızlı bir şekilde tesis edileceğini belirten Şimşek, "'de istikrar çok güçlü. Hem istikrar hem reformlar daha iyi bir büyümeyi işaret ediyor. Önümüzdeki dönemde birliğimizi beraberliğimizi güçlendirerek terörle mücadelede başarı sağlar, yakın coğrafyaya da inşallah kalıcı bir ateşkes gerçekleşirse Türkiye çok daha güçlü bir büyüme potansiyeline sahip. Her şeye rağmen Türkiye yine de güçlü büyüyor. Türkiye'nin performansı yadsınamayacak kadar güçlü diye bakmak lazım" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şimşek: Büyümemizin tek engeli terör belası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN