Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sabah Güney’i takip ediyorlar

’da Emniyet Müdürlüğü yapan Mehmet Avcı, Ahmet Zeki ve Hüseyin Çapkın’ın fotoğraflarının kaldırıldığına ilişkin haberimiz gündem yarattı. Bir gün sonra herkes kullandı

Giriş Tarihi: 17.9.2016
Sabah Güney’i takip ediyorlar

'da FETÖ'cü emniyet müdürlerinin fotoğraflarının web sitesinden ve makam girişindeki duvardan kaldırıldığına ilişkin haberimizin manşet olmasından bir gün sonra tüm ulusal ve yerel medya, haberimizi manşetlerine taşıdı. Hürriyet, Milliyet, Vatan, Sözcü, CNN ve NTV gibi ulusal gazete ve televizyonların siteleri manşetlerine taşıdıkları haberde Adana Emniyet Müdürlüğü resmi web sitesinden ve il emniyet müdürünün makam odasının girişindeki duvarlardan FETÖ'cü il emniyet müdürlerinin kaldırıldığını duyurdu.

BENZER BAŞLIKLAR
Hürriyet gazetesi internet sitesinde haberi "O emniyet müdürlerinin adları silindi" diye verirken, Milliyet gazetesinin internet sitesi ise haberi, "Hüseyin Çapkın'a bir şok daha… Hepsini Kaldırdılar" diye gördü. Vatan gazetesi haberi internet sitesinden "Teker teker silindiler" diye Hüseyin çapkın'ın fotoğrafı ile yayınlarken, Sözcü, "Adana sildi, İstanbul tuttu, İzmir hiç görmedi" diye verdi. CNN ve NTV'nin internet sitesi ise aynı başlıkla yayınlarılar haberi: O müdürlerin resmi artık panoda yok. Diğer ulusal gazete ve televizyonlarla yerel internet siteleri de benzer şekilde yayınladılar. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra başlatılan FETÖ'ye yönelik soruşturmalar kapsamında örgütle ilişkisi olduğu ortaya çıkan ve çıkarıldıkları mahkemece tutuklanan eski Adana Emniyet Müdürleri Mehmet Avcı, Ahmet Zeki ve Hüseyin Çapkın'ın fotoğrafları, Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek'in talimatı ile hem resmi web sitesinden, hem de il emniyet müdürünün makam odasının girişindeki duvarlardan indirildi. Müdür Zeybek, gerekli yazışmaların yapılması ve alınan olur üzerine resimlerin web sitesinden ve duvarlardan indirilmesi talimatını verdiğini söyledi. Hüseyin Çapkın 2002- 2003, Mehmet Avcı 2011- 2012 ve Ahmet Zeki Gürkan ise 2012-2014 yılları arasında Adana Emniyet Müdürü olarak görev yapmıştı. Mehmet Avcı ile Ahmet Zeki Gürkan'ın Adana'da FETÖ'nün emniyet imamından aldığı talimatları doğrultusunda iş yaptıkları ve örgüte destek sağlayan operasyonlara imza attıkları ortaya çıktı. Hüseyin Çapkın'ın FETÖ ile bağlantısı ise İstanbul Emniyet Müdürlüğü yaptığı dönemlere ilişkin olduğu bildirildi. Her üç müdür sorgulamalarının ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı ve cezaevine konuldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sabah Güney’i takip ediyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN