Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kütüphanede Fetö’nün izleri

Bazıları tutuklanan FETÖ’cü yazarlara ait kitapların İl Halk Kütüphanesi’nde bulunmasına tepki büyük. Vatandaşlar, FETÖ’nün izlerinin alanından da silinmesini istiyor

Giriş Tarihi: 20.9.2016
Kütüphanede Fetö’nün izleri
Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı İl Halk Kütüphanesi'nin raflarında FETÖ'cü yazarlara ait kitapların bulunması tepkiyle karşılandı. Kitaplar arasında FETÖ'nün kapatılan yayın organı Zaman Gazetesi tarafından basılan kitaplar da bulunduğuna çekilirken, vatan haini FETÖ'nün izlerinin kültür ve alanından da tümüyle silinmesi gerektiği bildirildi. Türkiye'deki tüm kütüphanelerin sıkıca denetlenerek FETÖ'cü yayınların temizlenmesi istendi.

KABUL EDİLEMEZ
FETÖ'cü yazarlara ait kitapların kütüphanede yer almasının kabul edilemeyeceğini söyleyen Osman Balıkçı (43), "Hiç hoş olmayan manzaralar bunlar. Son dönemlerde halkına kastetmiş, halkına kurşun atanların yayın organlarının kalemşörleri daha doğrusu silahşörlerinin yayınlarının devletin kütüphanesinde bulunması kabul edilemez. Bunlar derhal temizlenmeli" dedi.

HAPİSTELER
FETÖ ile ilişkisi olan bazı yazarların tutuklandığına dikkat çeken Balıkçı, "Bu kitapları hâlâ insanlara okutuyorlar. Bu memleketin canına kast etmiş, ahını almış insanların savunuculuğunu yapan kişilerin kitaplarının halkın gittiği kütüphanenin raflarında durması kanımıza dokunuyor. Taze beyinler buraya gelecek, bu kitapları okuyarak zehirlenecek. Buna izin verilmemeli" diye konuştu.

GENÇ NESİL ZEHİRLENİYOR
KPSS, YGS gibi sınavlara hazırlanan yüzlerce insanın kütüphanede ders çalıştığını belirten Murat Güzel (27) ise, "FETÖ'cü yazarların kitaplarının kütüphanede olmasını istemiyoruz. FETÖ'nün kitapları rafları süslüyor. Adana'da bu kitabı okuyanlar zehirleniyor. FETÖ ile mücadele zaafa uğramamalı. Aksi halde durum kötü olur" şeklinde konuştu.

FETÖ'CÜ YAZARLARIN BAZILARI ŞUNLAR
Süleyman Sargın, Bilal Ünsal, Ahmet Kurucan, Hüseyin Algül
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kütüphanede Fetö’nün izleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN