FETÖ tüm bölgeyi Zirve’den yönetmiş

Giriş Tarihi: 26.9.2016
FETÖ tüm bölgeyi Zirve’den yönetmiş

’i 12 ilin olarak belirleyen FETÖ’nün, bölgeyi yönetmek için Zirve Üniversitesi’nin öğrenci yurduna özel kozmik odalar yaptırdığı ortaya çıktı

15 Temmuz darbe girişiminden sonra el konularak 'ne devredilen Zirve Üniversitesi'nin öğrenci yurdunun üst katının FETÖ'nün bölge toplantıları için özel olarak dizayn edildiği ortaya çıktı. Emniyetin sorgulamalarda kullandığı 'aynalı oda' sisteminin bulunduğu yasaklı katta örgüt üyeleri için lüks yatak odaları ve çok sayıda özel toplantı odası da yer aldığı bildirildi.

İZLERİ SİLİNDİ
Örgütle bağlantısı olduğu iddiasıyla tutuklanan Nakıboğlu ailesinin sahibi olduğu üniversitede FETÖ mensuplarının konakladığı ve gizli geçitlerle geçilen yurt içerisindeki bölümlerde teröristlerin toplantı yapıp faaliyetlerini yürüttüğü belirtildi. Darbe girişiminin ardından ismiş değiştirilerek Üniversitesi 15 Temmuz Yerleşkesi olan kampusta FETÖ'nün izleri tamamen silindi. El konulan üniversitede FETÖ'cülerin gizli bölmeler yaptığını belirten Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, "Milletimizin cebinden alınanlar devletimizin eliyle millete iade edilmiştir. Yurda baktığımızda öğrencilerle hiç alakası olmayan özel bölmeler, asansörler ve çok büyük bir salon var. FETÖ'cülerin özel toplantılarının yapıldığını tahmin ettiğimiz yerler. Toplantı salonunda büyük camlı bir bölme var ve bölmenin önünde çok lüks bir toplantı salonu var. Salon dışındakilerin görünmediği fakat salondakilerin göründüğü sorgu odasına benzeyen bir yer var" diye konuştu. FETÖ'nÜn Adana, Mersin, Hatay, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Malatya, Şanlıurfa, Kilis gibi 12 ilin olarak Gaziantep'i seçtiğinin bilindiği belirten Rektör Ali Gür, "Bu 12 ili kapsayan önemli toplantılar da burada yapılıyormuş. Burası çok özel olarak dizayn edilmiş. Diğer yurtların aksine ilk kez böylesine 'aynalı oda' tabir edilecek bir yer çıktı. Burası çok özel amaçlar için kullanılmış" dedi.

ÖĞRENCİ YURDUNDA
Silahlı terör örgütü FETÖ'ye yönelik başlatılan operasyonlarda el konulan Zirve Üniversitesi'nin, FETÖ'nün üssü olduğu ortaya çıktı. Üniversitenin öğrenci yurdunun özel asansörle çıkılan üst katında lüks misafir odaları ve mini toplantı odalarının yanı sıra devasa bir 'sohbet odası' ile özel toplantı odası ve görüntü sisteminin olması binanın özel bir amaç için kullanıldığını gözler önüne serdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ tüm bölgeyi Zirve’den yönetmiş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN