Meslek öğrenirken harçlık da alıyorlar

Giriş Tarihi: 27.9.2016
Meslek öğrenirken harçlık da alıyorlar

Yüreğir Belediyesi tarafından açılan kaynakçılık kursuna katılanlar, meslek sahibi olurken günlük 7 cep harçlığı da kazanıyor

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Kiremithane Yunus Emre Kültürevi'nde devam eden kaynakçılık kursu öğrencilerini ziyaret etti. 11 Kültürevi'nin eğitim ve bilgi yuvası olmaya devam ettiğini belirten Başkan Çelikcan, 18-29 yaş arası gençlere ücretsiz verilen, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Avrupa Birliği Projesi kapsamında devam eden kurslara katılanlara geldikleri her gün için 7 cep harçlığı da ödendiğini söyledi.

KAPSAMLI EĞİTİM
Kurslara katılan öğrencilerin kaynakçılık mesleği ile her türlü eğitimin verildiğini belirten Başkan Çelikcan şunları söyledi: "Bu proje kapsamında mesleki eğitimlerini başarı ile bitiren gençlerimizin bilgileri kurulacak internet sitesinde yayımlanarak ihtiyacı olan verenlerimizin bu nitelikli genç elemanlara hızlı bir şekilde ulaşılabilmeleri sağlanmış olacaktır. Böylece işveren ile genç işsizlerimiz arasında doğrudan bağlantı kurulmasını da sağlayacağız."

BALIK TUTMAYI ÖĞRETMEK
Yüreğirli gençlerin iş bulmaları için meslek kurslarını kesintisiz sürdürdüklerini belirten Başkan Çelikcan "İşverenlerimizin ihtiyaç duyduğu ara eleman sıkıntısını giderecek kurslar açarak gençlerimizin meslek sahibi olmalarını ve iş bulmalarına yardımcı olmaya çalışıyoruz. Meslek kurslarından mezun olan arkadaşlarımız ellerinde meslekleri olduğu için daha kolay iş bulabileceklerdir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meslek öğrenirken harçlık da alıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN