Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ağız sağlığınız emin ellerde

Fatma Kemal Timuçin Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, birinci yılını doldurmadan vatandaşın vazgeçilmezi haline geldi. Hastane, istatistiklerde ortalamasını geride bıraktı

Giriş Tarihi: 29.9.2016
Ağız sağlığınız emin ellerde
'da 2015 yılında şifa dağıtmaya başlayan Fatma Kemal Timuçin Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, birinci yılını doldurmadan hastaların gözbebeği oldu. Avrupa standardında verilen sağlık hizmeti nedeniyle vatandaşlar bu hastaneyi tercih ediyor. 7/24 hizmetin verildiği hastanede olası yığılmaların da önüne böylece geçilmiş oluyor. Bir yıl sonraya randevu verme dönemi tarihe karıştı.

YILDA 600 BİN HASTA
Adana ve ilçelerinin yanı sıra çevre illerden gelen hastaların da şifa bulduğu Adana Fatma Kemal Timuçin ADSH, Sağlık Bakanlığı'nın hazırladığı istatistiklerde de önemli başarılara imza attı. Aylık 45-50 bin hasta sayısıyla ortalamasının üzerine çıkan hastanede yılda 600 bini aşkın hastaya şifa dağıtılıyor. Hastanede diş hekimi başına poliklinik sayısının yanında, diş çekme, dolgu, kanal tedavisinde de ortalamasının üzerinde hizmet verildiği ortaya çıktı. Adana Fatma Kemal Timuçin Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi ile Yüzüncü Yıl, Akkapı ve Yüreğir'deki diş tedavi protez merkezinde 14'ü uzman toplam 127 diş hekiminin hizmet verdiğini belirten Başhekim Dt. Nilay Fevziye Medeni, ilçelere ve çadır kente geçici görevle doktor gönderdiklerini açıkladı. Dt. Medeni, "Yaz döneminde eksik oluştuğunda hasta sayısı arttığında Pozantı'ya Karataş'a doktor göndererek vatandaşın mağduriyet yaşamasının önüne geçiyoruz" dedi.

AMELİYATHANEYE YOĞUN TALEP
Hastanede 2 ameliyathane ve 6 yataklı servisin bulunduğunu anlatan Dt. Medeni, lokal anesteziyle klinik tedavi yapılamayan zihinsel engelli hastalar başta olmak üzere 0-5 yaşarası çocuklar ve ileri derecede fobisi olanların tam donanımlı ameliyathaneden faydalandığını söyledi. Tadilatı süren ameliyathanenin haftanın her günü hizmet verdiğine dikkat çeken Dt. Medeni, genel anestezi için çevre illerden de çok ciddi talep olduğunu kaydetti.

SÜRE KISA
Genel olarak hastaneye olan talebin de her geçen gün arttığını ifade eden Dt. Medeni, "Haftanın her günü 17:00 – 24:00 saatleri arası 2 diş hekimimiz görevli. 1 doktor sabaha kadar kalıyor. Acil durumda olan hiçbir hastamız, randevusu olmazsa dahi geri çevrilmiyor. Kendi ameliyatımız olduğu ve haftanın her günü işlem yaptığımız için hastaların bekleme süresi kısaldı. Geçmişte 6 -7 ay bekliyordu hastalar. Şimdi ise 15 gün bilemediniz 3 hafta sonrasında işlem yapılıyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ağız sağlığınız emin ellerde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN