Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çilingir sofrasına tepkiler çığ gibi

Giriş Tarihi: 29.9.2016
Çilingir sofrasına tepkiler çığ gibi

’li il başkanlarının Karkamış sınırında kurdukları rakı sofrası tepki çekti. Her kesimden insan olayı skandal olarak niteledi

il başkanlarından oluşan heyetin Karkamış'ta Fırat Kalkanı Harekâtı konusunda inceleme yapmak yerine ilçe başkanının hazırladığı davullu zurnalı rakı masasında eğlenmesi tepki topladı. Ülkenin önemli bir sorunu hakkında araştırması yapması gereken ana muhalefet partisi temsilcilerinin acıların yaşandığı bir yerde eğlenmesi; CHP Genel Başkanı 'nun göreve geldiğinde 'Partiyi rakı masasında konuşarak ülke kurtarmaya çalışanlardan temizleyeceğim' şeklindeki sözlerinin havada kaldığı şeklinde değerlendirildi.

DAVUL ZURNALI SOFRA
AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti yönetimine geldiğinde 'Ülkenin ve partinin rakı sofralarından yönetilemeyeceğini, bunu yapmaya çalışanların partiden temizleneceğini' söylemişti. Bu son olay gösteriyor ki Kemal Bey'in işi çok zor. Adamlar hâlâ etkin görevlerdeler. Fırat Kalkanı Harekâtıyla ilgili merkez konumundaki Karkamış'a gelerek araştırma yapmak isteyen CHP il başkanlarının sınır denetimi yerine davul zurnalı rakı sofralarındaki etkisini araştırmaya gelmiş gibiler. CHP bu kafayla bin yıl da geçse bırakın iktidar olmayı, alternatifi bile olamaz. Ancak rakı sofrası muhabbetlerinde iktidar olurlar" dedi.

CHP'LİLERDEN TEPKİ
CHP eski yöneticilerinden Fevzi İncegil ise olaya tepki göstererek, "Yaşananlar doğru bir şey değil, sosyal demokrat bir partiye yakışmıyor. Ortalıkta savaş var, bunlar gidip orada eğleniyor. Televizyonda haber var, bunlar içiyor arkadan top sesleri geliyor. Bunu kabul etmiyorum, iğrenç buluyorum. Genel başkanımız bunları buraya görevli göndermişse durum çok daha kötü. Televizyon Kemal beyi gösteriyor 'Çalışmayanan partili istemiyorum' diyor, ardından bu görüntüler 'al sana partili' der gibi veriliyor. Medyada böyle mi yer almamız gerekiyor? Çok bir durum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çilingir sofrasına tepkiler çığ gibi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN