Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gülen’in eşyaları kişisel lerde

Giriş Tarihi: 29.9.2016
Gülen’in eşyaları kişisel müzelerde

Örgüt yöneticileri tarafından mehdi olarak lanse edilen Fetullah Gülen’in eşyalarının FETÖ üyeleri tarafından farklı yerlerde kurulan şahsi lerde toplandığı ortaya çıktı

Silahlı terör örgütü FETÖ'nün lideri Fetullah Gülen'in müritlerinin, Gülen'in kullandığı eşyalardan özel koleksiyonlar oluşturduğu, bunları gibi yakın çevrelerine sergilediği ortaya çıktı. Müzelerden birinin Gülen'in 50 yıllık arkadaşı ve doktoru Kudret Ünal'da olduğu, Gaziantepli Bahattin Nakıboğlu'nun da bir müze kurduğu, Pensilvanya'da tanıştığı Doktor Ünal'da bulunan çift eşyaların tekini almak için yazışmalar yaptığı anlaşıldı.

ÖRGÜTÜN FAAL İSMİ
Sık sık Pensilvanya'ya giden Bahattin Nakıboğlu, babası Osman Nakıboğlu ile amcası Hilmi Nakıboğlu, FETÖ operasyonları kapsamında aranırken yurt dışına kaçtı. Üniversiteyi Amerika'da okuyan ve Gaziantep'teki FETÖ okullarınından mezun olanların kurduğu mezunlar derneği ile bu okullardan mezun olan işadamlarının kurduğu işadamları derneğinin kurucusu olan Bahattin Nakıboğlu'nun ele geçirilen yazışmaları FETÖ gerçeğinin farklı bir boyutuna ışık tuttu. Bahattin Nakıboğlu'nun sosyal medya hesabı ve mailleri Ayyıldız Tim tarafından ele geçirilince Gülen'in eşyalarının toplanarak müze haline getirildiği deşifre oldu. Email ve twitter üzerinden Dr. Kudret Ünal ile haberleşen Bahattin Nakıboğlu, bazı hediyeler gönderdiği Ünal'a, " 'ye dönmesi halinde kurduğu Gülen müzesinde çift olan eşyalardan kendisine vereceğini söylediğini" hatırlatarak, Türkiye'ye geldiğinde nerede olursa yanına gitmek istediğini yazıyor. Ünal da "H1 vizemi tekrarlamadılar. Gren kart müracaatımız oldu seyahat iznini bekliyorum. Çıkınca inşallah gelirim. Gönderdiğin IPad kalemleri için de teşekkür ederim" diye yanıt veriyor.

GÜLEN'DEN ÖZEL DUA
Sık sık görüştükleri anlaşılan ikili arasındaki bir mesaj da ise Ünal, Fetullah Gülen'in Bahattin Nakıboğlu için özel ettiğini belirterek, "Selamun aleyküm, 'Bahattin Bey silikon vadisinde ilerde dünyanın sayılı işadamlarından olacak, Allah'ın izni ile' dedi. Tarih atıp torunlarına söyleyeceğin en güzel cümle olur inşallah" diye yazıyor. Yazışmada Ünal 3 kişinin de bu duaya şahit olduğunu belirterek onların da isimlerini de ekliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gülen’in eşyaları kişisel müzelerde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN