300 bin nüfusluk dev proje başladı

TOKİ ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde 8,5 milyon metrekare alan üzerinde yapılacak olan ve 300 bin nüfusun barınacağı “Kuzey Şehir” projesinde çalışmalar başladı

Giriş Tarihi: 5.10.2016
300 bin nüfusluk dev proje başladı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in Türkiye'ye örnek olacak projelerinden biri olan 'Kuzey Şehir' projesinde çalışmalar başladı. TOKİ işbirliği ile yaklaşık 8,5 milyon metrekare alanda 300 bin nüfuslu yerleşim alanı yapılması düşünülen Kuzey Şehir'de birçok binanın temeli atıldı, yol yapımı çalışmaları da başladı.

4 AŞAMADA KURGULANDI
'Aktif katılım' prensibiyle uygulama kararı alınan projeyi 'Arama Konferansları' ile Gaziantep'in tüm yerel temsilci ve kanaat önderleriyle paylaşan Büyükşehir Belediyesi, şehirlerin geleceğine dönük süreçleri yerel aktörlerin söz hakkını ve görüşlerini yansıtacak bir ortak akılla şekillendirmeyi amaçladı. Plan sürecini yerel aktörlerle şekillendirecek olan çalışma, paydaş analizi, derinlemesine mülakatlar, arama konferansları ve çalıştay olmak üzere 4 aşamada kurguladı.

"İSTEKLERE AÇIĞIZ"
Kuzey Şehir'in yapılacağı alanı ve etrafında bulunan mahalleleri gezen Şahin, vatandaşların görüşlerini de aldı. Başkan Şahin, "Biz bugün Büyükşehir ve GASKİ'nin teknik ekibi ile geldik. Sizlerden gelen isteklere açığız ve değerlendireceğiz. Sizi mağdur etmeden ve sıkıntıya sokmadan elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Bir insana ve bir ağaca zarar vermeden bu işi yapmak istiyoruz" dedi.

BİRLİKTE KARAR VERİLECEK
Bölgede oturan vatandaşların hassasiyetini çok iyi anladığını ve buna göre hareket edeceklerini açıklayan Şahin, fıstık ağaçlarının hiçbir şekilde zarar görmeyeceğini söyledi. Şahin, "Bakın biz fıstık parkı yaptık. Bir tane bile fıstık ağacı yıkmadık. O açıdan rahat olun. Biz arkadaşlarımız ile bugün burada saha incelemesi yaptık. Nerede neyin olup olmayacağına hep birlikte ekip olarak karar vereceğiz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
300 bin nüfusluk dev proje başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN