Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘İftiracıların mumu yatsıya kadar yanar’

AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni’nin FETÖ’cü savcılarla birlikte Umre’ye gittiği yolundaki iddiaların yalan olduğu belgeleriyle ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 5.10.2016
‘İftiracıların mumu yatsıya kadar yanar’

Adana Barosu avukatlarından Nesim Acar, gazeteci Zeki Kızılkaya ile Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün, müvekkili olan AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni hakkında yalan yanlış beyanlarda bulunduğunu, iftira dolu tweetler attığını belirterek, "FETÖ'cü savcılarla müvekkilimin Umre'ye gittiği yolundaki yalanlarını yüzlerine belgelerle çarptık. Hem savcıların hem de müvekkilimin yurt dışı kayıtlarını çıkardık. Ama çamur at izi kalsın mantığı ile hareket eden bu kişilerle yargı önünde hesaplaşacağız" dedi.

SUÇ DUYURUSU
"Dünyanın hiçbir ülkesinde bizde olduğu kadar biri bir başkasına basın özgürlüğüne sığınarak iftira atmıyor" diyen Avukat Nesim Acar, "Bir gazeteci düşünün. Tek sermayesi sağa sola saldırmak. Gazeteci Zeki Kızılkaya, müvekkilim Fikret Yeni hakkında iftiralar atıyor, temelsiz yazılar yazıyor. Bu şahıs müvekkilim Fikret Yeni'nin FETÖ'den tutuklu savcılar Aziz Takçı, Süleyman Bağrıyanık ve hâkim Bayram Demirci ile Umre'ye gittiğini iddia etmişti. Aynı iddiayı Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de kullandı. Suç duyurusunda bulunduk. Müvekkilim dahil hepsinin yurt dışı çıkış kayıtlarını çıkardık. Bu belgeler savcılığa iletildi" diye konuştu. Avukat Nesim Acar şöyle devam etti: Sosyal medyada yapılan haksızlıklara, atılan iftiralara, edilen hakaretlere yargı yolu ile dokunulmaya kalkıldığında anında sansürcü suçlaması ile karşı karşıya kalmalı mıyız? Sosyal medyada yalan yazma, iftira atma, hakaret etme hakkı kimsenin serbestçe kullanıma açık bir hak değildir. Kimsenin sosyal medya budalası olmasını kabul edemeyiz. Bu konuda Kızılkaya'nın daha önce bilirkişi ile yetkili mercilerin tespit ettiği sahte sosyal medya hesaplarıyla da Fikret Yeni'ye iftiralarını belgeledik. Şimdi de Umre yalanını belgeledik."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘İftiracıların mumu yatsıya kadar yanar’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN