Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Ben iyileşemem kızım kurtulsun’

Geçirdiği yanlış ameliyat sonrası yatalak kalan 39 yaşındaki gözü yaşlı anne, kendisi gibi kemik erimesi rahatsızlığı bulunan 8 yaşındaki kızı Ahsen’e sahip çıkılmasını istedi

Giriş Tarihi: 6.10.2016
‘Ben iyileşemem kızım kurtulsun’
Adana'da 7 yıl önce kemik erimesi teşhisi konulan ve bir ameliyat sonrasında yatalak duruma düşen 2 çocuk annesi Özlem Arat (39), kendisi gibi kemik erimesi rahatsızlığı bulunan 8 yaşındaki kızı Ahsen'e sahip çıkılmasını istedi. 7 yılda 31 ameliyat geçirdiğini belirten gözü yaşlı anne, "Artık benim yürüyebilmem imkansız. Kızıma da aynı teşhis konuldu. Fizik tedavi görüyor. Epilepsi, astım bronşit hastası. En büyük korkum onun da benim gibi olması. Tek dileğim ona sahip çıkılması" dedi.

ARTIK YÜRÜYEMEYECEK
Geçirdiği ilk ameliyattan sonra kalçada olması gereken protezin mesanede olduğunu anlatan Arat, "O günden itibaren rahat yüzü görmedim. Ayağım 7,5 santimetre kısaldı. Artık yoruldum. Benim artık düzelme şansım yok. Böyle kaldım. Doktorlar 'Düzelemezsin. Evde yürüteç ile yürüyebilirsin dışarıda tekerlekli sandalyeyle' dedi. Düzelme şansım yok. Kızım da aynı rahatsızlığı yaşıyor. Yaşı küçük diye doktoru ameliyata izin vermedi" diye konuştu.

SONU AYNI OLMASIN
Çocuklarının ihtiyaçlarını karşılayamadıklarını, komşularının ve kaymakamlığın yardımlarıyla ayakta durmaya çalıştıklarını kaydeden Özlem Arat, "Kızım, epilepsi, astım, bronşit hastası. Kızımın buhar makinesini bile alamadık. Bir arkadaşım getirdi kışa kadar kullanıp geriş vereceğiz çünkü onun da çocuğu rahatsız. Kızım fizik tedavi görüyor ama sürekli dengesini yitirip düşüyor. Onun sonu da benim gibi olmasın" şeklinde konuştu.

BAKIM MAAŞI KESİLDİ
Eşinin 4 yıldır yürüyemediğini belirten Ahmet Arat (54) ise, aldığı evde bakım maaşının 3 ay önce kesilmesinden dolayı zor günler yaşadıklarını söyledi. Arat, şöyle konuştu; "Mesleğim olduğu halde eşime ve 2 çocuğuma bakabilmek için çalışamıyorum. Evin tüm işlerini ben yapıyorum. Evde bakım maaşı kesildiği için ev kiramızı ödeyemiyoruz. Ev sahibi çıkmamızı istiyor. Ne yapacağımız şaşırdık. Gücüm kalmadı artık."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Ben iyileşemem kızım kurtulsun’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN