Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şempanzenin adını Başkan Şahin verdi

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nde kutlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin 9 aylık şempanzeye ‘Can’ adını verdi

Giriş Tarihi: 6.10.2016
Şempanzenin adını Başkan Şahin verdi
Gaziantep Hayvanat Bahçesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü'ndeki etkinliğe ev sahipliği yaptı. Etkinliğin ilgi odağı ise 9 aylık Can isimli şempanze oldu. Etkinliğin çocuklara hayvan sevgisini arttırmak için yapıldığını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, "Gaziantep Hayvanat Bahçesi, Avrupa'nın en iyilerinden, Türkiye'nin de en iyisi durumundadır. Burası her şeyi ve herkesi sevmek üzerine inşa ettiğimiz bir alanımızdır. Biz bütün canlıları seviyoruz" dedi.

BEBEKLER BOMBALANIYOR
Şu anda Türkiye'nin en çok ziyaretçisi olan hayvanat bahçesine sahip olduklarını belirten Başkan Şahin, "2 milyon 850 bin ziyaretçisi olan bir hayvanat bahçesindeyiz. Burada büyük bir sevgi var. Bu etkinliği çocuklarımıza hayvan sevgisini arttırmak için yaptık" dedi. Etkinliğe damgasını vuran 9 aylık şempanzeye 'canımız olsun' diyerek Can adını veren Fatma Şahin, "Biz hayvanları korurken sınırın öteki tarafında binlerce bebek bombalar altında kalıyor. Binlerce insan şehit ve gazi oluyor. Hayvanları seven insan zarar vermez. Çünkü her şey sevgi ile başlıyor. Biz de geldiğimiz andan itibaren, Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ne ciddi bir yatırım yaptık" diye konuştu.

KÖPEKLERE PLASTİK DAMGA
Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler şöyle dedi: "Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ndeki hayvanlar tek tek sağlık kontrolünden geçiriliyor. Özel bakım uygulanıp doğal yaşamlarına en uygun şekilde barınaklar yapılıyor. Hayvan barınağında bulunan bütün köpeklerin gerekli aşıları yapılıyor ve kulaklarına sağlık kontrolünden geçtiğine dair işaret konuluyor. Sokakta kulaklarında işaret (plastik damga) gören vatandaşlarımızın o köpeklerden tedirgin olmalarına gerek yoktur."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şempanzenin adını Başkan Şahin verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN