‘Ne olursa olsun u bırakmayın’

Onatça Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Onatça, Final ları tarafından düzenlenen ‘Tecrübeden Öğreniyoruz’ söyleşisinde öğrencilere seslendi

Giriş Tarihi: 8.10.2016
‘Ne olursa olsun okulu bırakmayın’

Final ları tarafından düzenlenen 'Tecrübeden Öğreniyoruz' söyleşi programının bu yılki ilk konuğu Onatça Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Onatça oldu. İşadamı Onatça'nın, Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileriyle yaptığı söyleşiye Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü ve Adana Final Okulları Kurucusu Şevket Ertem, Adana Final Okulları Genel Müdürü M. Turhan ve okul yöneticileri de katıldı.

ESPRİLİ ANLATIM
Onatça'nın kendi yaşam öyküsünü samimiyetle ve esprilerle süsleyerek anlattığı söyleşi öğrenciler tarafından da ilgiyle takip edildi. Çok fakir ve kalabalık bir ailede yetiştiğini, imkansızlıklar nedeniyle eğitimine devam edemeyip çalışma hayatına atıldığını vurgulayan Onatça, bu durumun kendisini yıldırmadığını aksine yaptığı her işten, bulunduğu her ortamdan yeni bir şeyler öğrenerek kendisini geliştirdiğini söyledi.

BAŞARININ SIRLARI
Hazırladığı sunumda öğrencilere iş ve özel yaşamda başarılı olmanın sırlarını da anlatan Onatça, "Hem ruhsal hem de fiziksel sağlığınızı koruyun çünkü sağlıktan büyük zenginlik yoktur. Evrensel değerlere ulaşmanın peşinde olun, donanımlı olmanın yanında ahlaklı ve dürüst olmaya da önem verin. İzleyin, araştırın, sorun, bilgi alın. Yaşanmış hikayelerden kendinize pay çıkartın. Güler yüzlü ve pozitif olmak pek çok kapının aralanmasına yardımcı olur" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Ne olursa olsun okulu bırakmayın’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN