Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sözlü’nün havuzu koyun ahırı oldu

Bir tarafta Büyükşehir Belediyesi’nin göz boyayan afişleri diğer tarafta koyunların otladığı havuzu. Kısaca Büyükşehir cephesinde değişen bir şey yok

Giriş Tarihi: 8.10.2016
Sözlü’nün havuzu koyun ahırı oldu

Ahır oldu yetmedi kıraathane oldu, yetmedi harabeye döndü ve son olarak da ağıl oldu. Tüm bunlar Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluğundaki havuzlarında yaşandı. Büyükşehir Belediye Başkanı ise yüzme havuzlarındaki yaşananlara gözlerini kapatmış, Adana'nın gençlerini, çocuklarını kış yüzme sporuna çağırıyor. Billboardlardaki çağrıyı okuyanlar, "Büyükşehir ne yapmak istiyor anlamak zor. Önce gitsinler koyun ağılına dönen tesisi kurtarsınlar" diyor.

DÜNDEN DAHA KÖTÜ
SABAH Güney, ısrarlı haberleriyle Mithatpaşa Mahallesi'nde ağıla dönüşen yüzme havuzuyla içerisinde kıraathane oluşturulan Pınar Mahallesi'ndeki yüzme havuzunu kurtarmış ve başta çocuklar olmak üzere bölge sakinlerinin tesislerden faydalanmasını sağlamıştı. Bu hizmetleri yaparak göz dolduran Büyükşehir aynı hassasiyeti Gürselpaşa'daki yüzme havuzunda gösteremedi. Savaştan çıkmışa dönen tesiste şimdi onlarca koyun otluyor, havuz ağıl olarak kullanılıyor.

VATANDAŞ ATEŞ PÜSKÜRÜYOR
Koyunların ağılı gibi kullanılan tesisin yanından dahi geçemediklerini iddia eden mahalle sakinleri, "Kokudan durulmuyor. Salgın bir hastalıktan korkuyoruz. Tesisin her yeri dökülmüş durumda. Soyunma odaları yıkılmış, tesisatlar çalınmış, havuzda biriken su resmen hastalık saçıyor. Koyunların havuz sefası sürüyor ama çocuklarımızın DSİ sulama kanallarında can vermemesi için yapılan tesislerden bizler yararlanamıyoruz. Sebebi de duyarsız belediye yöneticileri" dedi.

ADANA VALİSİ SORUNU ÇÖZER
Kentin dört bir yanının Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün çocukları kış yüzme kursuna davet ettiği bilboardlarla donandığını söyleyen mahalle sakinleri, "Önce yüzme havuzlarını koyunlardan kurtar, insanların kullanabileceği hale getir sonra davet et. Adana halkı ile alay eder gibi reklam yapılmaz. Biz Büyükşehir Belediyesi'nin bu işi çözeceğinden emin değiliz. Adana Valisi Mahmut Demirtaş'ın olaya el atmasını bekliyoruz. Bu sorunu ancak o çözer" diye konuştu.

İLGİSİZLİK BU HALE GETİRDİ
Bayram öncesi kurbanlık satış merkezine dönüşen havuzda koyunlar kırpılırken, olaydan bihaber olan Büyükşehir Belediyesi SABAH Güney'in 12 Eylül 2016'da manşetten duyurduğu "Yüzme havuzunda kurbanlık satışı" haberiyle durumdan bilgi sahibi oldu. Ancak hizmet üretmekte sınıfta kalan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, harabeye dönen tesisin kurtarılması konusunda kılını kıpırdatmadı. Cesaret alan hayvan satıcıları koyunlarını beslemeye devam etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sözlü’nün havuzu koyun ahırı oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN