Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İSTE’yenlerin burs sevinci

İskenderun Teknik Üniversitesi’nin tercih eden öğrenciler içerisinden en yüksek puanı olan 27 öğrenciye 2016-2017 dönemi boyunca aylık 400 TL burs verecek

Giriş Tarihi: 11.10.2016
İSTE’yenlerin burs sevinci

İskenderun Teknik Üniversitesi'nin (İSTE) 4 yıllık fakülte ve yüksekokul bölümlerini tercih eden öğrenciler içerisinden en yüksek puanı olan 3 öğrencinin de aralarında bulunduğu toplam 27 öğrenciye 2016-2017 eğitim- öğretim dönemi boyunca aylık 400 TL burs verilmesi ile ilgili proje, imza töreni ile hayata geçti. Protokol, İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli ve İskenderun ve Sanayi Odası (İTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Levent Hakkı Yılmaz tarafından imzalandı. İSTE olarak büyük düşündüklerini vurgulayan Rektör Prof. Dr. Dereli, "Teknoversite, bize ait bir vizyondur. Örneğin, hangi bölümde olursanız olun, sizleri birer ' okuryazarı' ve hatta mümkünse yenilikçi ve girişimci bir teknolog olarak yetiştirmek ve mezun etmek istiyoruz. Sizlerin önünü, ülkemizin geleceği için ardına kadar açmaya çalışıyoruz. Sürekli olarak bize destek olan ve bu projeyi de fonlayan İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası'na ayrıca yürekten teşekkür ederiz" dedi.

DERELİ'YE TEŞEKKÜR
İTSO İskenderun Teknik Üniversitesi'nin hep yanında olduklarını vurgulayan Başkan Yılmaz ise, "Bundan sonraki dönemde de elimizden geldiğince üniversitemizi desteklemeye çalışacağız. Nitelikli öğrencilerin İSTE'ye kazandırılması gerçekten çok önemli, bu hususta İSTE Rektörümüz Prof. Dr. Türkay Dereli'ye teşekkür ederiz. Sizlerin nitelikli insanlar olduğunuza inandığımız için buradayız ve burs verdiğimiz öğrencilerimizi ilerleyen dönemlerde de yanlarında olarak, takip ederek desteklerimize devam etmek istiyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İSTE’yenlerin burs sevinci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN