Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep’in ihracatta gururu: Beşler Un

Çıtasını sürekli yükselten Beşler Un, geçen yıl gerçekleştirdiği projelerle üretim ve ihracatta büyük bir atılım gerçekleştirdi. Beşler Un, ’nin “En Hızlı Yükselen 3 Sanayi Kuruluşu”ndan biri oldu

Giriş Tarihi: 12.10.2016
Gaziantep’in ihracatta gururu: Beşler Un
Günlük 2 bin 100 ton üretim kapasitesi ile 'nin en büyük un üretim tesisleri arasında yer alan Beşler Makarna Un İrmik Gıda San. Tic. A.Ş., 2015 yılında, 'nin İlk 1000 İhracatçı şirketi arasında ihracatını en çok artıran firma olarak zirvede yer aldı. Beşler Un, 2015 yılında yaptığı 149 milyon dolarlık ihracat rakamıyla bir önceki yıla göre yüzde 203'lük bir büyüme gerçekleştirerek 'de ihracatını en çok artıran firma olarak Gaziantep'in gurur kaynağı oldu. Aynı zamanda yaptığı 740 milyon TL ciro ile tarihi bir rekora ulaştı. Kurulduğu günden bu zamana kadar attığı her adımda başarı çıtasını hep en üst noktaya koyan Beşler Un, 2015 yılında gerçekleştirdiği büyük projelerle, üretimde ve ihracatta çok önemli bir atılım gerçekleştirerek, "Türkiye'nin En Hızlı Yükselen 3 Sanayi Kuruluşu"ndan birisi olmayı başardı. Beşler Un Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Çakmak, "Beşler Un olarak geçtiğimiz yıl çok önemli bir başarıya imza atarak 149 milyon dolar değerinde ihracat gerçekleştirdik. Son dönemde yaşanan global sıkıntıların önüne geçmek üzere akılcı stratejiler izleyerek, çok ciddi projeler geliştirdik. Tüm sektörün önünü açacak hamleler yaptık. Krize bağlı olarak belli oranda azalan üretim kapasitemizi, izlediğimiz akılcı politikalarla yüzde 100'e yükselttik. Çalışan sayımızı 250'den 400'lere çıkardık. Neticede, Türkiye'nin toplam un ihracatının yaklaşık yüzde 15'ine Beşler imzasını attık" dedi.

'Yıldız gibi parlıyoruz'
2016 yılı hedeflerinin 300 milyon dolar ihracat yaparak toplam 1 milyar 300 milyon TL ciro olduğunu belirten Mesut Çakmak, "Üretimde, ihracatta, AR-GE'de, inovasyonda, her alanda Beşler markası bir yıldız gibi parıldıyor. Bu başarının ardında; çalışanlarımız, tedarikçilerimiz ve iş ortakları yatıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep’in ihracatta gururu: Beşler Un
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN