Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HKÜ’de doluluk oranı yüzde 100’e ulaştı

Bölgenin ilk vakıf üniversitesi olan Hasan Kalyoncu Üniversitesi, geçen yıl yüzde 98 olan doluluk oranını bu yıl yüzde 100’e çıkararak büyük bir başarı sergiledi

Giriş Tarihi: 12.10.2016
HKÜ’de doluluk oranı yüzde 100’e ulaştı
ÖSYM 2016 yılı üniversite yerleştirme sonuçlarına göre bölgenin ilk vakıf üniversitesi olan Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) büyük bir başarıya imza attı. Geçen yıl yüzde 98 olan doluluk oranını bu yıl yüzde 100'e yükselterek, kendi rekorunu kırdı ve tüm bölümlerde kontenjanının tamamını doldurdu. Puanlarında belirgin oranlarda yükseliş gözlemlenen HKÜ, kaliteli eğitimi ve uzman akademik kadrosuyla bölgenin parlayan yıldızı olma özelliğini sürdürüyor.

YENİLİKÇİ ÜNİVERSİTE
Son günlerin en ve en çok takip edilen üniversitelerinden biri olan HKÜ, başarısını tercihlere de yansıttı. "Yenilikçi, Girişimci Üniversite" ve "Tarihi İpekyolu'nu Dünyaya Bağlayan Üniversite" sloganlarıyla yıl boyu 200'ün üzerinde etkinlik, ve il dışı tanıtım faaliyetleri, birçok ilde ve yurtdışında fuarlara katılım gibi yoğun bir tanıtım faaliyeti yürüten HKÜ, başarısını gözler önüne serdi.

ORYANTASYON EĞİTİMİ
Üniversiteye yeni katılan öğrencilere başarılar dileyen HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, "Geçen seneki başarımızı artırarak bu yıl kontenjanımızın tamamını doldurduk. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin rahat edebilmesi için kayıt takvimini geniş bir dilimine yaydık. Oryantasyon programlarıyla hem üniversiteye hem de kentimize adapte olmalarını sağladık" dedi.

"İLK 10 İÇİNDEYİZ"
Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nin her alanda gelişime önem veren bir üniversite olduğunu belirten Prof. Dr. Tamer Yılmaz, "Bu yıl 24 bölümde eğitim veriyoruz. Son iki yıldan beri yüzde yüz doluluk oranına ulaşıyoruz. En çok tercih edilen üniversiteler arasında ilk on içerisinde yer alıyoruz. Üniversitedeki 9 bölümümüz en yüksek puanla öğrenci alarak bütün vakıf üniversiteleri arasında ilk 5'e girmeyi başardı. 15 bölümümüz ise ilk 10'da yer alıyor. Oldukça iyi durumdayız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HKÜ’de doluluk oranı yüzde 100’e ulaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN