Patlamanın yaraları sarıldı

Giriş Tarihi: 12.10.2016
Patlamanın yaraları sarıldı

’te düğüne yapılan kanlı saldırının yaraları sarıldı. Patlamadan etkilenenlere verilen sosyal desteğin yanı sıra sokağın tamamı baştan sona yenilendi, evlere yeni eşyalar alındı

Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep'te bir düğünde meydana gelen terör saldırısının gerçekleştiği sokakta hasar gören ev, iş yeri, cadde ve sokakları onardı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı 'in talimatıyla saldırının gerçekleştiği Akdere Mahallesindeki patlamadan etkilenen tüm yapıların iç ve dışında sıva, boya, kapı ve pencere ile işyerlerinin kepenkleri yenilendi. Yenileme çalışmaları kapsamında, sokakta camları kırılan evlere yeni cam ve kapı takılırken, binalar yeniden boyandı. Patlamada yakınları kaybeden veya yaralananların psikolojik ve sosyal sorunlarına da el atılırken, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri de patlamada hayatını kaybeden ve yaralıların yakınlarının bulunduğu hastanelerde psikolojik destek vermeye devam ediyor.

HER ŞEYİYLE YENİLENDİ
Öte yandan sosyal yardım çalışmaları kapsamında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sosyal Araştırma tarafından bölgedeki terör mağduru 56 ailenin sosyal incelemesi yapılarak ihtiyaçları tespit edildi. Yapılan tespitlerden sonra ailelere buzdolabı, çamaşır makinesi, fırınlı ocak, kanepe ve halı yardımı yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Patlamanın yaraları sarıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN