Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehr-i Ayınt-ı Cihan;

Giriş Tarihi: 12.10.2016
Şehr-i Ayıntab-ı Cihan; Gaziantep
Ali YERLİKAYA
Gaziantep Valisi


6 bin yıllık tarihiyle Akdeniz ve Mezopotamya coğrafyalarını birbirine bağlayan İpekyolu üzerinde, her köşesi medeniyet izleriyle dolu kadim şehir…
Şanlı direnişiyle mazlumlara rehber, kurtuluşa meşale olmuş, kahraman şehit ve gazilerin yurdu…
Cumhuriyet döneminin en hızlı kalkınan sanayi ve istihdam şehri .
2023'te Cumhuriyetimizin 100. yılında ülkemizin hedeflerine odaklanmış, geçmişinden aldığı güç ve azimle geleceğe emin adımlarla ilerleyenlerin, 5 yıldan beri tehdit altındaki canını kurtarmak için yurdunu terk eden Suriyeli kardeşlerine sinesini, hanesini, sofrasını yiğit ve cömertçe açanların memleketi…
Gazi şehrimizi, ulaştığı bu seviyelerden daha ileriye götürmek için el ve gönül birliği ile gayret ediyoruz.
Yüzyıllardan beri topraklarımızda hüküm sürmüş medeniyetlerin nadide eser ve izlerini evrensel bir zenginliğimiz olarak görüyor, şehrimizin kimliğini yansıtan bu değerleri koruyarak geleceğe taşımaya özen gösteriyoruz.
Bunu yaparken, günümüzün teknoloji ve modern hayatın gerektirdiği yenilenme ve değişimi takip etmek, yeni vizyonla geleceği yakalamak en temel hedefimizdir.
Gazi şehrin kamu kurumları, yönetimleri, üniversiteleri, sivil toplum kuruluşları ve özel sektör temsilcileriyle çok güzel bir işbirliği ve ahengi var.
Bu ahengin ilimizin gelişme ve kalkınmasında en önemli güç olduğuna inanıyorum.
2014 yılında Dünya Bankası tarafından "Dünyanın Reketçi Şehirleri" arasında gösterilmemiz, 2015 yılında Türk Patent Enstitüsü tarafından Türkiye'nin ilk "Marka Şehir" ödülüne layık görülmemiz, ülkemizin ilk şehri olarak UNESCO tarafından Gastronomi dalında"Yaratıcı Şehirler Ağı"na dahil edilmemiz, AB Komisyonu tarafından Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Projesi kapsamında "Yerel Gastronomi ve Turizm" yarışmasında "2015 Yılı Ulusal Destinasyonu" olarak seçilmemiz, şehrimizde gösterilen bu ahenk ve işbirliğinin en güzel tezahürleridir.
Elde edilen bu başarılarla yetinmiyoruz, yetinmeyeceğiz.
Son zamanlarda ülkemizin yaşadığı hain darbe girişimi ve yaşanan terör hadiseleri bu inanç ve kararlılığımızı asla söndüremez.
Gaziantepli hemşehrilerimin vatanperverlik hissiyatı, cesaret ve kararlılıkları her türlü hain plan ve niyeti bertaraf etmeye yetecek güçtedir.
Gazi şehrin yönetenleri, üretenleri ve yaşayanları olarak hep birlikte bu vizyon ve misyonla çıktığımız bu yolda destek ve rehberliğini esirgemeyen basın kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehr-i Ayıntab-ı Cihan; Gaziantep
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN