Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şahin’den DEAŞ mahallesi tepkisi

Büyükşehir Belediye Başkanı , bir TV programında “’te DEAŞ mahallesi var” diyen eski ’li vekile “Gel, hangi mahalle olduğunu bana da göster” diyerek tepki gösterdi

Giriş Tarihi: 13.10.2016
Şahin’den DEAŞ mahallesi tepkisi
Büyükşehir Belediye Başkanı , Ahmet Hakan'ın 'Tarafsız Bölge' programında "Gaziantep'te DEAŞ terör örgütünün mahallesi var" diyen eski Milletvekili Gökhan Günaydın'a sert tepki gösterdi. Programa telefonla bağlanan Başkan Şahin, CHP'li Günaydın'a "Ben Gaziantep'te yaşıyorum, böyle bir mahalle yok. Var olduğunu iddia ediyorsun gel, birlikte görelim" dedi.

ALGI ÇALIŞMASI
Programda DEAŞ ile ilgili görüşlerini dile getirirken Gaziantep'i de işin içine katarak "Gaziantep'te DEAŞ terör örgütünün mahallesi var" diyen eski CHP Ankara Milletvekili Gökhan Günaydın'ın iddiasına tepki gösteren Başkan Şahin telefonla programa bağlandı. Programda Gaziantep ile ilgili önyargılara değinen Şahin, kentin güvenilir olmadığı yönünde bir algı oluşturulmaya çalışıldığına dikkat çekerek tepki gösterdi.

FETÖ'DEN DAHA ZARARLI
Gökhan Günaydın'dan iddiasını ispatlamasını isteyen Başkan Fatma Şahin, SABAH Güney'e yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: Bir mahalle ismini vermesini istedim, veremedi. Konuyu başka yerlere çekip dağıtmaya çalıştı. Çünkü böyle bir mahalle yok. Risk söz konusuysa o bütün şehirlerde var. Çamur at izi kalsın mantığıyla, düşünmeden söylenmiş bu sözler bize FETÖ'nün ihanetinden, PKK'nın bombalarından daha fazla zarar veriyor. İnsanlarda yanlış bir Gaziantep algısı oluşuyor.

GAZİANTEP BARIŞ KENTİ
Başkan Şahin, "Ben bu şehirde yaşıyorum ve böyle bir mahalle görmedim. Gitmediğim mahalle yok. Hemen her gün Gaziantep'te mahalleleri geziyorum. Benim şehrimde DEAŞ mahallesi yok. Aksini iddia ediyorsanız, buyurun yarın gelin birlikte görelim. Aksine Gaziantep'te farklı kesimler barış içinde yaşıyor. Bu güne kadar hiç bir sorun çıkmadı. Benim şehrim 350 bin Suriyeli muhacire kucak açtı. Güçlü bir sanayimiz var. Gastronomi kentiyiz, fakat bu asılsız söylemlerle şehrime darbe vuruyorsunuz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şahin’den DEAŞ mahallesi tepkisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN