Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Büyükşehir parayı nereye harcadığını açıklamalıdır’

Giriş Tarihi: 14.10.2016
‘Büyükşehir parayı nereye harcadığını açıklamalıdır’

AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni, son günlerde AK Parti teşkilatlarına düzenlenen saldırıları değerlendirdiği toplantıda, gazetecilerin Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Ozan Gülaçtı'nın, "'li Başkan Hüseyin Sözlü'nün belediyeyi 2 yılda 353 milyon lira borçlandırdı" açıklamasıyla ilgili sorularına, "Ağzına sağlık, çok güzel bir açıklama yapmış. Büyükşehir'in bu kadar parayı nerelere harcandığının şeffaf bir şekilde denetlemesi gerek ama bugüne kadar yapılmadı. Yetimin tek kuruşunun nasıl heba olduğu ortaya çıkmalı" dedi.

SİYASİ CİNAYETLER
Son günlerde Van, Hakkari ve Şemdinli'de AK Parti yöneticilerinin PKK tarafından suikasta kurban gittiğini belirten Başkan Fikret Yeni, "PKK bugüne kadar işbirliği yaptığı FETÖ'ye darbe indirilince yalnız kaldı. Beslendiği kaynakların tükenişi ile son çırpınışlarını ortaya koymak için açıktan siyasi cinayetlere başladı. Bu AK Parti'ye değil tüm Türkiye'ye yapılan saldırıdır" diye konuştu.

"SÖZLÜ, SİYASİ DAVRANIYOR"
Adana'da tartışma konusu olan Bulvarı'na MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin adının verilmesiyle ilgili konuya değinen Başkan Yeni, "Büyükşehir Belediyesinin aldığı yasal olmayan kararı Valilik iptal etti. Keşke şehrimiz bu polemikleri yaşamamış olsaydı. Ağustos ayındaki meclis toplantısında Kenan Evren Bulvarı'na '15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Bulvarı', Cemal Gürsel Caddesi'ne ise 'Özgürlük Caddesi' isminin verilmesi için talepte bulunduk. Başkan Sözlü maalesef Devlet Bahçeli olması noktasında siyasi bir davranış koymaya çalıştı. Bizim amacımız siyasi değildi. Adanalı hemşerilerimizin ortaya koyduğu iradenin meclise yansımasıydı" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Büyükşehir parayı nereye harcadığını açıklamalıdır’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN