Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehit ailelerine ücretsiz konut

Tarsus Belediyesi şehit ailelerinin yüzünü güldürecek. ’ye örnek olacak bir uygulama başlattıklarını söyleyen Belediye Başkanı Şevket Can, “Şehit ailelerini 1 kuruş bile ödetmeden konut sahibi yapıyoruz” dedi

Giriş Tarihi: 15.10.2016
Şehit ailelerine ücretsiz konut
'nin bölünmez bütünlüğü için teröristlerle girişilen mücadelelerde şehit olan kahramanların ailelerini konut sahibi yapmak için kolları sıvayan Tarsus Belediyesi bu konuda şehit ailelerini bilgilendirmek için bir toplantı yaptı. Belediye Başkanı Şevket Can, hayata geçirdikleri bu projenin 'deki büyükşehir, il ve ilçe belediyelerinin hepsinde uygulanması gerektiğinin altını çizerek, böylelikle az da olsa şehitlere vefa borcunun ödeneceğini söyledi.

DÖRT AİLENİN SORUNU
Tarsus Belediyesi Meclis Toplantı Salonu'nda bir araya gelen şehit ailelerine seslenen Başkan Şevket Can, "Sizler şehitlerimizin bize emanetisiniz. Sizin acınızı dindirmemiz mümkün değil. Ancak sizlere başınızı sokabileceğiniz bir konut vererek az da olsa size ve şehitlerimize olan vefa borcumuzu ödemek istiyoruz. Yaptığımız çalışmalar son aşamaya geldi. Bütün ailelerle mutabık olduk. 4 ailemiz var. Onlarla ilgili de sorunu çözüme kavuşturduk. Herkes konutlarına kavuşacak" dedi.

ŞEHİTLİK BELGESİ
Şehidin çocuksuz ise evin yüzde 50'sinin eşine, yüzde 50'sinin ise anne-babasına verileceğini bildiren Başkan Şevket Can, "Konut çağrımıza şehitlik belgesi bulunan 67 aile başvurdu. Ben bize müracaat eden şehit ailelerine ev vermekle mükellefim. Ayrım yapmayacağız. Hakkaniyet ilkelerini uygulamaya özen gösteriyoruz. Tarsus'ta oturan ve şehitlik belgesini getiren bütün aileleri konut sahibi yapacağız. Önceki yıllarda şehit olan kahramanlarımızı da kampanyaya dahil ettik" diye konuştu.

TÜRKİYE'DE HAYATA GEÇER
Yüzde 50 hisseli olan şehit ailelerine Hilal konutlarından daire verileceğini belirten Başkan Şevket Can, "Diğer ailelere ise Hürriyet konutlarından daire vereceğiz. Şehit ailelerimiz noter huzurunda kura çekecek, kendisine ait daireyi belirleyecek. Ailelerin hiçbir masrafı olmadan konutları teslim edeceğiz. Tapunuzu ve anahtarınızı alıp dairelerinizde gönül rahatlığı ile oturacaksınız. Bu uygulama inşallah 'nin her yerinde hayata geçer de biz de mutlu oluruz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit ailelerine ücretsiz konut
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN