Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Sözlü çılgına döndü

Büyükşehir Belediye Başkanı , meclis toplantısında sinirlerine hâkim olamadı, AK Parti Grup Başkan Vekili Gülaçtı ile tartıştı. Sözlü’nün sert tavrı eleştirildi.

Giriş Tarihi: 16.10.2016
Başkan Sözlü çılgına döndü
Adana Büyükşehir Belediye Meclisi'nin ekim ayı son toplantısı sert tartışmalara neden oldu. SABAH Güney'de yayınlanan "Büyükşehir Borç Batağında" başlıklı manşetten verilen haber üzerine deliye dönen Büyükşehir Belediye Başkanı , toplantıda AK Parti Grup Başkan Vekili Gülaçtı ile tartıştı, salondan atmakla tehdit etti. Ozan Gülaçtı ise, "Sözlerinize dikkat etmeniz gerekiyor. Önce konuşma üslubunuzu değiştirin. Siz atamazsınız ben çıkıyorum" diye salonu terk etti. CHP'li üye Yusuf Akıncı da, Sözlü'nün üslubunun sert olduğu uyarısında bulundu.

HAVA BİRDEN GERİLDİ
Hüseyin Sözlü başkanlığında toplanan Büyükşehir Meclisi'nde Uluslararası Altın Koza Film i Yarışması Ödül Yönetmeliği'nin Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali olmasına ilişkin teklifin görüşüldüğü 20'inci maddeye gelindiğinde hava elektriklendi. AK Parti Grup Başkan Vekili Ozan Gülaçtı ile CHP Grup Sözcüsü Ulaş Çetinkaya festival ile ilgili eleştirilerde bulundu. Ozan Gülaçtı, "Adana Altın Koza Film Festivali büyük bütçelerle yapılmasına karşın Adanalılardan uzak kaldı. Sivil oluşumla gerçekleşen Portakal Çiçeği Karnavalı bile daha çok insanla buluşuyor" dedi.

TANITIMI İYİ YAPILMADI
Gülaçtı, "Festivali niye yaparsınız? Şehir dışından temsilciler, misafirler gelsin, oteller dolsun taşsın, şehir günlük yaşantısından biraz uzaklaşsın, vatandaşlar stres atsın, eğlensin diye yaparız. Maalesef Adanalı hemşerilerimiz bu festivalden uzak kalıyor. Nedeni belli. Festival komitesi iyi organize olamıyor, tanıtımları iyi yapılamıyor. Antalya Film Festivali başlamadan tüm Türkiye öğreniyor. Çünkü adamlar işini iyi yapıyor, festivale önem veriyor. Festivalin daha renkli geçmesi için meclise danışılmasını rica ediyorum. Festivalin adına yakışır geçmesini diliyorum" diye konuştu.

SALONU TERK ETTİLER
Sözlü'nün tehditkar konuşması üzerine ayağa kalkan Ozan Gülaçtı, "Sayın başkan sözlerinize dikkat etmeniz gerekiyor. Önce konuşma üslubunuzu düzeltin. Siz beni atamazsınız, ben çıkıyorum" diyerek salonu terk etti. Ozan Gülaçtı'nın ardından diğer AK Partili üyelerde Sözlü'nün bu tavrını protesto ederek toplantıyı terk etti. AK Parti koltuklarının boş kalmasından sonra eleştirisini sürdüren Sözlü, "Her gün gazetelere çıkıp yalan beyanda bulunuyorlar. Bizi suçlamaya kimin hakkı var?" diye konuştu.

ATARIM SENİ DIŞARI
Her iki konuşmacıya yanıt veren Hüseyin Sözlü'nün ses tonunun giderek sertleşmesi salondaki havayı iyiden iyiye gerdi. Başkan Sözlü, "Muhaliflik o kadar ruhunuza girmiş ki festivalin açılışına bile icabet etmiyorsunuz. O kadar gözünüz körelmiş ki, festival başlarken itiraz ediyorsunuz. Gazeteteler demeç veriyorsunuz. Siz bu konuda entelektüel birikimden uzak, o kadar sığ kalmışsınız ki bir karnaval ile sanat festivali arasındaki farkı göremiyorsunuz. Hangi filmi izledin sen? Burada konuşturmam Ozan seni. Bol keseden gidip gazetelere demeç vererek attığınız yalanlara burada fırsat vermem. Saygılı ol. Atarım seni. Saygıyı bozarsan atarım seni" diye bağırarak konuşunca salondan sesler yükseldi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Sözlü çılgına döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN