Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çevreci üniversite Hasan Kalyoncu

Yılda 2 bin megawatt saat elektrik si üretecek olan Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), ’de yenilenebilir enerji üreten üniversite olarak başarısını devam ettiriyor

Giriş Tarihi: 16.10.2016
Çevreci üniversite Hasan Kalyoncu
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), 'de yenilenebilir üreten üniversite olarak başarısını devam ettiriyor. Yılda yaklaşık 2 bin megawatt saat elektrik enerjisi üretecek 1MW güneş enerji santralinin (GES) açılışı törenle yapıldı. Santralin HKÜ'nün yıllık elektrik enerjisi ihtiyacının tamamını karşılayacağı öğrenildi.

TÖRENLE AÇILDI
Santral sahasında düzenlenen açılış töreni; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz, HKÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Cemal Kalyoncu, HKÜ Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Haluk Kalyoncu, HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz ve beraberindeki heyetin katılımı ile gerçekleştirildi. Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz; üniversitenin Sağlık Bilimleri Yüksekokulu bina çatısında ve HKÜ arazisinde kurulu olan 1MW gücünde ve fotovoltaik teknolojiyi kullanan güneş enerji santrali bulunduğunu ve santralin ürettiği enerjinin öncelikle öz tüketimde kullanıldığını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çevreci üniversite Hasan Kalyoncu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN