Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oğuzhan’ın işitme cihazı arızalandı

Oğuzhan’ın işitme cihazı arızalandı

’da 7 yıldır kullandığı işitme cihazı bozulan Oğuzhan Aslan’a yeni cihaz alamayan ailesi perişan durumda. Küçük çocuk bu yüzden okula gidemiyor

'da anne karnındayken kulak salyangozunun gelişmemesi nedeniyle duyma engelli olarak dünyaya gelen 14 yaşındaki Oğuzhan Aslan, yıllardır kullandığı işitme cihazının bozulması nedeniyle ne konuşuyor ne de duyabiliyor. Dar gelirli ailesinin yeni bir cihaz alma imkanı olmadığı için okulunu yarıda bırakan Oğuzhan kendisine uzanacak bir hayırseverin yardım elini bekliyor.

ÖMRÜNÜ TAMAMLAMIŞ
2005 yılında ameliyat olduktan sonra işitme cihazıyla yaşamını sürdüren Seyhan İşitme Engelliler Ortaokulu 8'inci sınıf öğrencisi Oğuzhan'ın kullandığı işitme cihazı pil yatağının oksitlenmesi yüzünden bozuldu. Baba Nurullah Aslan, oğlunun cihazının tamir edilmesi için 'ya gönderdi. Ancak firma, cihazın ömrünü tamamladığını ve onarımının imkansız olduğu söylendi. Özel bir kargo firmasında asgari ücretle çalışarak 7 nüfusa baktığını söyleyen Nurullah Aslan, "Babam 4 ay önce kanser hastalığına yakalandı. Tedavisi için otomobilimi sattım. Şimdi de oğlumun bu durumu çıktı karşıma. Ne yapacağımı şaşırdım? Oğuzhan çok zeki bir çocuk. Akşamları benim yanıma gelerek el hareketleriyle 'Baba üzülme, cihazı almasak da olur. Ben okula giderken, araçlara ederim. Okulumu da tamamlarım' diye beni teselli etmeye çalışıyor" dedi.

OKULA GİDEMİYOR
Oğlunun işitme cihazı olmadığı için konuşamadığını söyleyen anne Yeliz Aslan, "Oğlum kulaklığını taktığında yüzde 3 oranında duyabiliyor. Bu hem Oğuzhan hem bizim için büyük oran. Kulaklığı olmadığı için 20 gündür okula gidemiyor. Derslerinden geri kalıyor. Üzülüyor ama bize bunu yansıtmıyor. Üzüntüsünü kendi içinde yaşıyor. Benim oğlum çok başarılı bir öğrenci. Bana her zaman hayallerini anlatıyor. Ne olur bize yardım edin, Oğuzhan'ım okusun" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oğuzhan’ın işitme cihazı arızalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN