Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hâkim ve savcılardan vatandaşa aşure ikramı

Adliyesi’nde Muharrem ayı dolayısıyla Cumhuriyet Başsavcılığı ve Adalet Komisyonu Başkanlığı’nın organizasyonu ile ‘Aşure Günü’ etkinliği düzenlendi. Adliye personeli ve vatandaşlara aşure ikram edildi

Giriş Tarihi: 20.10.2016
Hâkim ve savcılardan vatandaşa aşure ikramı
Muharrem ayı dolayısıyla Adliyesi'nde Cumhuriyet Başsavcılığı ve Adalet Komisyonu Başkanlığı'nın organizasyonu ile 'Aşure Günü' etkinliği düzenlendi. Etkinlikte Cumhuriyet savcıları ve hâkimler, adliyeye gelen vatandaşlara, personele ve avukatlara elleriyle aşure ikram etti. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen etkinliğe Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Ramazan Yılmaz, hâkimler, Cumhuriyet savcıları, adliyede görev yapan personel ile vatandaşlar katıldı.

BAŞSAVCI AŞURE DAĞITTI
Adliye yemekhanesinde hazırlanan aşure, 'Ön Büro ve Danışma Masası' biriminde kurulan masanın bir tarafına geçen Başsavcı AliYeldan, Komisyon Başkanı Ramazan Yılmaz ve başsavcı vekilleri tarafından hem personele hem avukatlara hem de adliyeye lemlerini yapmaya ve hizmet almaya gelen vatandaşlara ikram edildi. Başsavcı Yeldan ve beraberindekiler, kendi elleriyle aşure dağıtımını yaparken, vatandaşlar da ön bürodaki koltuklara oturup ikram edilen aşureyi afiyetle yedi.

HAYIRLARA VESİLE OLSUN
Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, geleneksel hale getirdikleri 'Adana Adliyesi Aşure Günü' etkinliğini Muharrem ayının anlamına uygun olarak birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularına katkı sağlamak amacıyla düzenlendiklerini söyledi. Muharrem ayının hayırlara vesile olmasını dileyen Ali Yeldan, milletin , huzur, güven, karşılıklı sevgi ve saygı içerisinde yaşamaya devam etmesini diledi. Yargı çalışanları ve personeli de bereketin simgesi olan aşurenin iş ortamında ikram edilmesinden mutlu olduklarını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hâkim ve savcılardan vatandaşa aşure ikramı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN