Radyoterapide kişiye özel tedavi dönemi

Giriş Tarihi: 20.10.2016
Radyoterapide kişiye özel tedavi dönemi

Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde Radyasyon Onkolojisi hizmete sunuldu

'da kamudaki ilk Radyasyon Onkolojisi , Adana Kamu Hastaneleri Birliği'ne bağlı, Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde açıldı. Merkezin ünitelerini gezerek çalışmalar hakkında bilgi alan Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan, "Burada şimdiye kadar 200 hastası tedavi oldu. Hastanelerimizde bu tarz özellikli birimlerin açılışını gerçekleştirerek artık, kurum ve il dışına sevk olaylarının önünü keseceğiz" dedi.

KALİTELİ HİZMET
Radyasyon Onkoloji Merkezi'nde tedavi i şeklinin 'tümör konseylerinde' belirlendiğini anlatan Arıkan, "Konseye, cerrahlar, radyasyon onkolojisi ve medikal onkoloji uzmanları ile ilgili branşlardaki doktorlar katılarak kişiye özel uygulanacak en iyi tedavi yöntemi belirleniyor. Merkezimizde, 6 radyasyon onkolojisi uzmanı, 4 sağlık fiziği uzmanı, 4 radyoterapi teknikeri, 1 radyoterapi hemşiresiyle günde ortalama 30 hastaya, bekletmeden ve ücretsiz olarak son teknoloji ürünü bir radyoterapi LİNAC cihazıyla kaliteli hizmet veriliyor" diye konuştu.

AĞRISIZ TEDAVİSİ
Radyasyon Onkolojisi hakkında bilgiler veren Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Dr. Aslı Nigit, şunları söyledi: Kanser hastalığı erken teşhis edildiğinde ve doğru tedavi yöntemleriyle önüne geçilebilir bir hastalık olmakla beraber, radyoterapi tedavisi kanser hastalıklarında son dönemlerde hızlı gelişim gösteren tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Özellikle, tümörlü bölgeye lokal olarak uygulanan ışın tedavisiyle; yara, kanama ve ağrı oluşmadan tedavi edildiğinden hasta açısından konforlu bir tedavi süreci gerçekleşmektedir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Radyoterapide kişiye özel tedavi dönemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN