Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Demirtaş: Terörün kökünü kazıyacağız

Valisi Mahmut Demirtaş, “PKK, FETÖ ve DEAŞ gibi terör örgütleri bilmelidir ki terörle mücadelemiz, terörün kökünü bu topraklardan kazıyıncaya kadar devam edecektir” dedi

Giriş Tarihi: 21.10.2016
Demirtaş: Terörün kökünü kazıyacağız
Valisi Mahmut Demirtaş, "Birliğimize ve beraberliğimize kastetmeye çalışan PKK, FETÖ ve DEAŞ gibi terör örgütleri şunu bilmelidir ki terörle mücadelemiz, devletimizin ve milletimizin dirayetli duruşu sayesinde, terörün kökünü bu topraklardan kazıyana kadar devam edecektir" dedi. Adana Bilim ve Üniversitesi'nin akademik yıl açılış töreninde konuşan Demirtaş, teknolojinin hızla ilerlediğini, bilimde de her geçen gün yeni gelişmeler yaşandığını söyledi.

SAYGINLIĞIMIZ ARTTI
Bu hızlı değişime ayak uydurmanın zorunluluk olduğunu anlatan Demirtaş, "Adana BTÜ kısa sürede kurumsallaşma çalışmalarını tamamlamış, ülkemizin ve bölgemizin önemli bir eğitim kurumu haline gelmiştir. Devletimizin ve hükümetimizin 15 yılda gerçekleştirdiği reformlar, ülkemizin dünyadaki konumunu ve saygınlığını güçlendirmiştir" diye konuştu. Güçlü imajından içerideve dılarıda rahatsız olan bazı şer odaklarının hain planlara giriştiğini kaydeden Demirtaş şunları söyledi:

BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜN
"Türkiye Cumhuriyeti, devleti ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Bu birlik ve beraberliğimizin en büyük kanıtı, 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimine karşı milletimizin göstermiş olduğu inanç ve kararlılıktır. O karanlık geceyi aydınlık sabaha çıkaran kahramanlarımıza sonsuz minnet ve şükranlarımızı sunuyorum. PKK, FETÖ ve DEAŞ gibi terör örgütleri şunu bilmelidir ki, terörle mücadelemiz, devletimizin ve milletimizin dirayeti sayesinde, terörün kökünü bu topraklardan kazıyana kadar devam edecektir."

MİLLETİN İRADESİ
Adana BTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay da yeni bir akademik yılın açılışında ilk defa rektör olarak hitap ettiğini belirtti. Yeni eğitim ve öğretim yılının herkese hayırlı olmasını temenni eden Tümay, "Beni bu onurlu göreve layık gören Sayın Cumhurbaşkanımıza sizlerin huzurunda teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum" dedi. Rektör Tümay, FETÖ'nün 15 Temmuz'da hain bir darbe girişiminde bulunduğunu anımsatarak, "Çok şükür ki milletimizin kaderini değiştirebilecek hain bir darbe girişimini, yine milletimizin iradesiyle bertaraf ettik" şeklinde konuştu.

'BÖLGEMİZİN ÖNEMLİ BİR KURUMU OLDU'
Vali Mahmut Demirtaş, "Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi kısa sürede kurumsallaşma çalışmalarını tamamlamış, ülkemizin ve bölgemizin önemli bir eğitim kurumu haline gelmiştir" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demirtaş: Terörün kökünü kazıyacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN