Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İhracatçıların gözü Kuzey pazarında

Akdeniz Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği (ASHİB) ve Akdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Erbil’de düzenlenen ‘IRAQ AGROFOOD’ fuarına katıldı

Giriş Tarihi: 22.10.2016
İhracatçıların gözü Kuzey Irak pazarında

'ın Erbil kentinde düzenlenen "IRAQ AGROFOOD" fuarına beşinci kez katılan Akdeniz Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği (ASHİB) ve Akdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği, önemli başarılar elde etti. , gıda ve birçok sektöre yönelik ürünlerin sergilendiği fuarda 282 metrekarelik alanda 12 firma ile yer aldı.'nin, başarıyı ve ilgiyi yakalaması amacıyla özgün stant tasarımı yapıldı.

ÖNEMLİ BİR PAZAR
Akdeniz Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçı Birliği, Irak'ın en büyük süpermarket zincirlerinden Carrefour, Majidi Mall, Holland Market'in satın alma müdürleri ve büyük yerel tedarikçilerin yanı sıra fuar katılımcılarını da akşam yemeğinde ağırladı. Yemekte misafirlere Türkiye'den getirilen su ürünleri de ikram edildi. Resepsiyona ev sahipliği yapan Birlik Başkanı Ali Can Yamanyılmaz, Kuzey Irak pazarının Türk ihracatçılar için büyük öneme sahip olduğunu söyledi.

ÜRÜNLER TANITILDI
Irak'a su ürünleri ihracatını artırmayı hedeflediklerini vurgulayan Ali Can Yamanyılmaz, "Kat edecek çok yolumuz var. Bu akşam çok önemsediğimiz Irak pazarına giriş için adım atmak üzere toplandık. Iraklı süper market temsilcilerine Türk su ürünlerini tattırarak, bu ürünlerin market raflarında yer almasını sağlayacağız" dedi. Resepsiyona, Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Gıda Kontrolörü Dr. Cemal Abdullah, Erbil Başkonsolosu Mehmet Akif İnam ve Ticaret Müşaviri Zihni Tuğrul da katıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhracatçıların gözü Kuzey Irak pazarında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN