Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tekli: Gençlerimiz ülkemizin geleceği

-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, “Gelişen ülkemizin hızına ayak uydurabilecek, üretken bir gençlik yetiştirmek istiyoruz” dedi

Giriş Tarihi: 22.10.2016
Tekli: Gençlerimiz ülkemizin geleceği

MERSİN-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi aile birliği toplantısında gençlerin ülkenin geleceği olduğu ifade ederek, "MTOSB Meslek Lisesi 2011 -2012 eğitim öğretim yılında gıda teknolojileri, elektrik elektronik, makine teknolojileri, metal teknolojileri ve mobilya ve iç mekan tasarımı bölümü olmak üzere 5 bölüm ile hizmete girdi. 2013-2014 eğitim öğretim yılında özelleştirilen okulumuz Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adını aldı. Öğrencilerimizin yemek, servis, kıyafet ve mesleki ders kitabı ihtiyaçlarını ücretsiz olarak okulumuz karşılıyor. Vatanına milletine bağlı, iş hayatında başarılı kalifiye elemanlar yetiştirmek istiyoruz" dedi.

BAŞARILI ÖĞRENCİLER
Gelişen Türkiye'nin hızına ayak uydurabilecek, teknolojiye hakim, aynı da üretken bir gençlik yetiştirmek istediklerini vurgulayan Tekli, "Şu an 40 öğretmen, 500 öğrencimiz ile eğitim ve öğretime devam ediyoruz. Emanetini aldığımız bu çocuklarımız, bizler için çok farklı bir değer taşıyor. Buradaki asıl amacımız çocuklarımızı en iyi mesleki eğitim ile donatarak, ülkemizin geleceğine hazırlamaktır. Okulumuz özel okul statüsünde olmasına rağmen, biz MTOSB olarak bu işten herhangi bir gelir elde etme düşüncesinde hiçbir zaman olmadık, olmayacağız da. Biz okulumuzda hangi işi yapmak istediğinden emin olan, işinin sorumluluklarını ve teknik özelliklerini bilen, kalifiye personeller yetiştiriyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tekli: Gençlerimiz ülkemizin geleceği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN