Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yüreğinden Güç Alanlar projesiyle yetişecekler

Büyükşehir Belediyesinin desteklediği Yüreğinden Güç Alanlar projesi korunmaya ihtiyacı olan çocukları rol model birer lider olarak yetiştirmeyi amaçlıyor

Giriş Tarihi: 22.10.2016
Yüreğinden Güç Alanlar projesiyle yetişecekler

Büyükşehir Belediye Başkanı , Yüreğinden Güç Alanlar (YGA) projesinin tanıtım etkinliğinde, yetişmiş insan gücünün en büyük güç olduğunu söyledi. Hayat yolculuğunda herkesin bir sınavdan geçtiğini belirten Şahin, "Denge meselesi çok önemli. Hem bu dünyada gerekeni yapmak hem de ebedi hayata buradan aldığımız birikimle cennet dediğimiz güzelliği yaşamak istiyoruz. Bu güzellikleri nasıl yaşayacağız dediğimiz anda mutluluk en önemli unsur olarak karşımıza çıkıyor" dedi.

BİRLİKTE YAŞAMAK
Toplumun bütün kesimlerinin bir araya gelerek birlikte yaşamayı başardıkları noktada mutluluğun yakalanabileceğini ifade eden Başkan Şahin, birey, toplum ve devlete düşen görevler olduğunu kaydetti. Gücün önemli olduğunu ancak beraberinde mutluluk, toplumsal huzur ve barışın tesis edilmemesi halinde önemini yitirdiğini aktaran Şahin, herkesin birlik ve beraberlik anlayışıyla hareket etmesi gerektiğine dikkati çekti. Şahin, toplum içerisinde fırsat eşitliği sağlanarak, ders çıkarılması gerektiğini vurguladı.

HAYATI ANLATTILAR
YGA Kurucusu Sinan Yaman, YGA'nın çalışmalarını anlatarak, birlikte başarmayı başarmanın öneminden bahsetti. Birlikte başarılması noktasında "güvenin" çok önemli olduğuna işaret eden Yaman, "Bunun içinde özgüvenli bireylere ihtiyacımız var. Birlikte başarmayı başarmadan bu devirde tek başına bir şey başarmak mümkün değil" dedi. YGA Danışmanı Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu ise "Başarıdan ne anlıyoruz?" sorusuyla başarının çeşitlerinden bahsetti. YGA Grup Kurucusu işadamı Ahmet Ziylan da hayatından kesitler anlatarak, birlikte çalışmanın önemli olduğunu belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüreğinden Güç Alanlar projesiyle yetişecekler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN