Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kapısı, penceresi olmayan evde yaşam mücadelesi

’da kapı penceresi olmayan bir inşaatta 3 çocuğuyla yaşam mücadelesi veren Armağan Yıldız, çocuklarını okutmak için kısıtlı imkanlarla onlara hem annelik hem babalık yapıyor

Giriş Tarihi: 27.10.2016
Kapısı, penceresi olmayan evde yaşam mücadelesi
'da sıvası, kapısı, penceresi olmayan bir inşaatta kalan Yıldız ailesi, tuvaleti ve banyosu bulunmayan evde hayata tutunmaya çalışıyor. Çocuklarının okuyup kendilerini kurtarabilmeleri için mücadele eden 43 yaşındaki Armağan Yıldız, günübirlik işlerde çalışarak üç çocuğuna babalık da yapmaya çalışıyor. Yazın idare eden Yıldız ailesi, havalar soğudukça kara ne yapacaklarını düşünüyor.

KOCASI BIRAKIP GİTTİ
Armağan Yıldız, 2006 yılında eşinin Suudi Arabistan'a çalışmaya gittiğini, o günden bu yana da kendilerine hiçbir desteğinin bulunmadığını, arayıp sormadığını belirterek, "3 çocuğumla ortada kaldım. Bunun üzerine Samandağ'da Antakya'daki babamın tek odalı evine sığındım. Babam ve çocuklarımla hayata tutunmaya çalışıyordum ama evin çatısı çöktü ve artık yaşanmaz hale geldi" dedi. Çocuklarının iyi bir eğitim görmesi için elinden geleni yaptığı belirten Armağan Yıldız, "Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan aylık yaklaşık 400 lira maddi destek alıyoruz. İki çocuğum buraya uzak bir noktada okula gidiyor. Verilen destek ancak yol paralarına yetiyor" dedi. Hayallerinin büyük olduğunu söyleyen lise son sınıf öğrencisi Yağmur Yıldız da şunları söyledi:

"GURURLANDIRMAK İSTİYORUM"
"Kardeşlerim Mehmet Ali ve Sara ile burada birbirimize destek olmaya çalışıyoruz. Dershaneye gidemedim. Kendi çabalarımla üniversite sınavına hazırlanıyorum. Tek dileğim üniversiteyi kazanıp meslek sahibi olmak. Annemin kendini güçlü hissetmesini de istiyorum, çünkü o bize hem annelik hem babalık yapıyor. Annemin, 'Kızlarımı tek başıma okuttum' diyebilmesi ve bizimle gurur duyması için çabalıyorum."

'KIŞ YAKLAŞIYOR'
Babasının emekli maaşıyla sadece inşaatını yapabildiği, sıvası olmayan, pencere ve kapısı takılmayan, tuvalet ve banyosuz eve taşınmak zorunda kalan Yıldız, "Sıcak yaz günlerinde burada kalmak çok sorun olmuyordu, ama şimdi havalar soğumaya başladı. Çocuklarımla soğuk yerde kalıyoruz, her taraf . Bu şartlarda çocuklarımın ders çalıştığını görmek beni çok üzüyor. Tek isteğim çocuklarımın ders çalışabileceği, uyuyabileceği sıcak bir oda ama bunu yapabilecek gücümüz yok" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kapısı, penceresi olmayan evde yaşam mücadelesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN